Jak znaleźć budowlańca na Śląsku?

zlecenia budowlane Śląsk

Wybór fachowca, specjalizującego się w dziedzinie budownictwa jest kluczowy dla sprawnego i właściwego przebiegu procesu budowy lub remontu oraz późniejszego użytkowania obiektu, dlatego przed dokonaniem wyboru warto przeprowadzić dokładną analizę oczekiwań. Zlecenia budowlane na Śląsku stanowią zróżnicowaną, liczną kategorię ofert, jednak nie wszystkie spełniają wymagania w zakresie terminowości i jakości wykonania prac. Unikaj błędów na etapie realizacji budowy, aby cieszyć się niezawodnością i wysoką jakością wykonanych prac.


Opublikowano: 23 sierpnia 2020

Remont balkonu zgodnie z prawem budowlanym

remont balkonu

Balkon – nieodzownie służy nam pomocą w ciepłe dni i zawsze wtedy, kiedy chcemy zaczerpnąć odrobiny świeżego powietrza bez konieczności opuszczania naszego domowego ogniska. Co jednak zrobić, kiedy chcemy go nieco odświeżyć? O czym powinniśmy pamiętać, planując remont balkonu? Czy musimy w tym celu spełnić jakieś urzędowe formalności? Wreszcie – jaki budżet powinniśmy przygotować, podejmując się tego zadania? Niniejszy artykuł rozwieje wszystkie Wasze balkonowe wątpliwości!


Opublikowano: 20 sierpnia 2020

Układanie płytek od A do Z

układanie płytek podłogowych

Układanie płytek to z pozoru proste zadanie, aczkolwiek dopiero na późniejszym etapie okazuje się, że koniecznie trzeba pamiętać o wielu niuansach, które mają ogromny wpływ na efekt finalny. Poniższy artykuł to kompendium wiedzy, które obejmuje wszystkie niezbędne zagadnienia dotyczące tej konkretnej czynności.


Opublikowano: 16 sierpnia 2020

Zlecenia budowlane w Warszawie – jak znaleźć dobrego fachowca?

zlecenia budowlane w Warszawie

Mogłoby się wydawać, że wszystkie trudności za nami. Dopełnione zostały wszystkie niezbędne formalności, a jednak odbierając klucze od mieszkania, niezależnie czy od dewelopera czy od wcześniejszego właściciela, często staje się przed tym samym dylematem. Choć najczęściej wiadomo jak nowe lokum ma wyglądać, to jednak równie często nie wiadomo, jak zabrać się za zlecenie budowlane i doprowadzić lokum do wymarzonego stanu. A sprawa wygląda na całkiem prostą – wystarczy przecież jeden telefon i fachowiec stanie w progu drzwi. Po pierwszym telefonie można wywnioskować, że nie jest tak łatwo znaleźć rzetelnego fachowca.


Opublikowano: 12 sierpnia 2020

Remont na jesień – zalety i wady

zlecę remont mieszkania

Remont w okresie jesiennym – czy to dobry moment na zmiany? W życiu każdego posiadacza mieszkania lub domu wraz z upływem czasu pojawia się chęć przeprowadzenia zmian, unowocześnienia wnętrza, wymiany sprzętów czy reorganizacji dotychczasowego wystroju. Kiedy najlepiej urealnić takie plany? Sprawdzamy korzyści i wady wynikające z remontu podczas jesiennych miesięcy.


Opublikowano: 7 sierpnia 2020

Instrukcja układania paneli podłogowych krok po kroku

układanie paneli podłogowych krok po kroku

Panele podłogowe są coraz bardziej popularne. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bowiem rozwiązania tego rodzaju świetnie się prezentują, a dodatkowo są wyjątkowo funkcjonalne. Po pierwsze cechują się one wysokim poziomem wytrzymałości i odporności oraz po drugie łatwością w utrzymaniu czystości. W poniższym artykule znajduje się szereg cennych porad, które pomogą sprawnie i skutecznie położyć panele w domu. 


Opublikowano: 2 sierpnia 2020

Budowa tarasu drewnianego w domku jednorodzinnym

budowa tarasu drewnianego

Drewniane tarasy cieszą się bardzo dużą popularnością. Bardzo często są one budowane przy domach jednorodzinnych. W bardzo ciekawy sposób łączą one strefę domu z ogrodową aranżacją, a także zwiększają funkcjonalność tych przestrzeni. Warto zaznaczyć, że budowa tarasu z drewna nie jest bardzo skomplikowana. Najważniejsze to zadbać o odpowiedni projekt, a także przygotować drewno na taras i zapoznać się z zasadami montażu.


Opublikowano: 31 lipca 2020

Remont dachu od A do Z

ile kosztuje remont dachu

Remont dachu to kosztowna procedura wymagająca starannych przygotowań i pracy fachowców. By taki wydatek miał jednak sens, należy przeprowadzić go etapami z uwzględnieniem nie tylko pokrycia dachu, ale przede wszystkim podtrzymującej go konstrukcji, czyli więźby. Co warto wiedzieć o remoncie dachu, i na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę, by końcowy efekt był zadowalający i trwały? Ile kosztuje remont dachu, i jak trafnie określić ostateczną kwotę wydatku?


Opublikowano: 25 lipca 2020

Perfekcyjne ściany, czyli tynkowanie ścian bez tajemnic

tynkowanie

Tynkowanie ścian stanowi istotny element wykończenia domu. Na rynku jest dostępnych wiele produktów przeznaczonych do tego celu. Każdemu zależy na tym, aby końcowy efekt był satysfakcjonujący. Jak jednak tego dokonać? Dobór odpowiedniego środka powinien odbyć się przy jednoczesnym uwzględnieniu kilku aspektów. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat skutecznego tynkowania ścian.


Opublikowano: 20 lipca 2020

Jakie wybrać ogrzewanie podłogowe?

elektryczne ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej popularną formą ogrzewania w polskich domach. Takie rozwiązanie daje wiele korzyści, dzięki którym można stworzyć dom w nowoczesnym stylu. Często bywa jednak, że osoba chcąca zainwestować w to rozwiązanie zastanawia się, czy wybrać wodne, czy też elektryczne ogrzewanie podłogowe. Warto zatem poznać oba rodzaje ogrzewania podłogowego, by móc podjąć przemyślaną i obiektywną decyzję.


Opublikowano: 15 lipca 2020