Budowa domu w stylu holenderskim: co należy wiedzieć?

budowa domu w stylu holenderskim

Jak zbudować dom holenderski? Okazuje się, że nie jest to takie trudne. Mieszkańcy Niderlandów cenią sobie bowiem prostotę i pragmatyzm. Te cechy są doskonale widoczne również w holenderskiej architekturze. Czym charakteryzują się domki holenderskie? Jakie materiały wykorzystuje się do ich budowy? Jak zbudować dom holenderski całoroczny?


Opublikowano: 2 kwietnia 2021

Malowanie natryskowe – kompleksowy poradnik

ile kosztuje malowanie ścian

Malowanie natryskowe to technika, która polega na natryskiwaniu farby na ścianę lub inną powierzchnię. Strumień farby, wydobywa się z urządzenia pod siłą ciśnienia, a następnie zostaje rozproszony, tak by pod postacią aerozolu, wydostać się na powierzchnię. Co jeszcze warto wiedzieć o tej technice? Jak przebiega malowanie ścian agregatem?


Opublikowano: 29 marca 2021

Planowanie remontu – poszukiwanie fachowca w trzech krokach

znajdź fachowca

Podczas planowania remontu warunkiem koniecznym jest podejmowanie różnorodnych, nie zawsze łatwych decyzji. Do jednego z takich właśnie wyborów zdecydowanie należeć będzie to, czy zdecydujemy się zrealizować remont samodzielnie, czy wynajmiemy do tego zadania profesjonalistów. Od razu należy podkreślić, że eksperci w danej dziedzinie absolutnie zalecają korzystanie ze wsparcia fachowców, po to aby uniknąć ewentualnych niepowodzeń i zniszczeń. Innymi słowy, ktoś kto zna się na rzeczy przy remoncie to kwestia fundamentalna. Dlatego znajdź fachowca jak najszybciej! Jak jednak znaleźć dobrego specjalistę? Warto przyjrzeć się trzem krokom, które z pewnością pomogą w poszukiwaniach niejednemu właścicielowi mieszkania czy domu, który planuje zmianę wnętrz. 


Opublikowano: 20 marca 2021

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wystarczy wymiana okien na nowe

wymiana okien

Stare okna w domu nie zapewniają już odpowiedniej izolacji? W przypadku budynków i mieszkań, które mają już swoje lata, jest to bardzo częsty problem. Nieszczelność i niszczejąca konstrukcja sprawiają, że opłaty za ogrzewanie wzrastają. Oprócz tego sama stolarka okienna wygląda nieestetycznie. Przyszedł najwyższy czas na wymianę okien. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Jak przebiega montaż okien? Ile kosztuje wymiana okien?


Opublikowano: 15 marca 2021

Zlew granitowy – jakie ma zalety? Czy warto go wybrać?

jak zamontować zlewozmywak granitowy

Kuchnia to serce domu. Tutaj spędzamy najwięcej czasu podczas przygotowywania posiłków bądź jedzenia wspólnych obiadów. Wszystkie sprzęty są w tym miejscu niezwykle ważne. Jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak istotny jest niepozorny zlew kuchenny. Jest on potrzebny zarówno przed, jak i w trakcie przygotowywania wszelkich posiłków. Ekonomika przestrzeni, prostota i łatwość w utrzymaniu czystości to jego największe zalety. Jaki jest  więc idealny zlew granitowy, jak wybrać model dla siebie i na co należy zwrócić uwagę? Odpowiadamy.


Opublikowano: 9 marca 2021

Czym jest budownictwo kubaturowe?

obiekty kubaturowe

Co to jest budownictwo kubaturowe? Jaka jest definicja budownictwa kubaturowego i jaki obiekt można nazwać obiektem kubaturowym? Jakie rodzaje obiektów kubaturowych wyróżniamy? Odpowiedzi na te (i inne) pytania znajdują się w poniższym artykule.


Opublikowano: 3 marca 2021

Jak zabezpieczyć taras przed zimą? Przydatne wskazówki!

Taras jest miejscem szczególnie narażonym na negatywne działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zabezpieczenie tarasu przed zimą to więc bardzo istotny krok, który należy wykonać każdego roku. Dzięki temu taras będzie się świetnie prezentował w kolejnych sezonach wiosenno-letnich. Poniższy artykuł to kompendium wiedzy, w którym znajdują się wszelkie istotne wskazówki związane z tą konkretną tematyką.


Opublikowano: 26 lutego 2021

Jak wybrać odpowiedniego stolarza oraz z jakich usług stolarskich warto skorzystać?

zlecenia stolarskie

Meble robione na zamówienie wykonywane są najczęściej jako meble kuchenne, sypialniane, do salonu czy łazienki. To idealnie zaprojektowane i wymierzone, często dość oryginalne meble dedykowane dla naszych pomieszczeń według naszego pomysłu. Dzięki wybraniu mebli na zamówienie otrzymujemy niebywałą solidność i funkcjonalność oraz pełną gwarancję, że wykonane meble będą dokładnie takie jak chcemy. W spełnieniu tego marzenia pomóc nam może wyspecjalizowany stolarz. Tylko jak rozpoznać odpowiedniego stolarza? Co może dla nas wykonać? Ile kosztują usługi stolarskie? Odpowiadamy.


Opublikowano: 1 lutego 2021

Zlecenia hydrauliczne – co warto wiedzieć?

zlecenia hydrauliczne

W razie awarii systemów hydraulicznych lub kanalizacyjnych warto skorzystać z usług doświadczonego hydraulika. Domowe instalacje są bardzo skomplikowane, dlatego osoba niedoświadczona, mogłaby zdecydować się na niewłaściwe działania. Warto jednak wiedzieć czym się kierować wybierając konkretnego hydraulika i o czym dobry specjalista powinien pamiętać w czasie swojej pracy, aby realizowanie zlecenia hydraulicznego przebiegło bezpiecznie.


Opublikowano: 4 grudnia 2020

Rusztowania budowlane – kiedy warto je mieć oraz jaki rodzaj wybrać?

rusztowania budowlane

Rusztowania budowlane to istotny element podczas wszelkiego rodzaju operacji budowlanych na budynkach. Dzięki rusztowaniom w bezpieczny sposób przeprowadzisz wszelkie potrzebne prace na wysokościach, prace budowlane oraz instalacyjne.


Opublikowano: 18 listopada 2020