Zlew granitowy – najważniejsze informacje

Jednym z najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych zlewów jest zlew granitowy. Charakteryzuje się on bardzo duża wytrzymałością, a także odpornością na pęknięcia. Zlewozmywaki bardzo dobrze prezentują się zarówno w stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jego temat. 

Co warto wiedzieć o zlewozmywakach granitowych?

Zlewozmywak granitowy wykonany jest z mieszanki piasku kwarcowego, żywicy akrylowej i barwników oraz barwnika. Warto zaznaczyć, że zawartość piasku w mieszance, a także metoda produkcji bezpośrednio wpływa na wytrzymałość zlewu oraz jego strukturę. 

Na rynku dostępny jest zlewozmywak granitowy jednokomorowy, a także  zlewozmywak granitowy dwukomorowy. Wybór zależy od konkretnych preferencji, a także od tego jak duże jest pomieszczenie. 

Dlaczego warto wybrać zlewozmywaki granitowe?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że zlewozmywaki granitowe są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Bez obawy można w nich myć ostre noże, a także ciężkie naczynia. Powierzchni zlewozmywaków nie zaszkodzi wysoka ani bardzo niska temperatura, a także środki chemiczne.

Kolejną zaletą takich zlewozmywaków jest ich uniwersalność. Modele pasują do wystroju każdego wnętrza, bez względu na to w jakim stylu jest ono urządzone. W ofercie dostępne są najróżniejsze wersje kolorystyczne jak np. beżowy, szary, czarny, a także mniej standardowy np. czerwony, niebieski czy zielony. Do każdego można dopasować idealną baterię, aby całość prezentowała się spójnie i atrakcyjnie. Zlewozmywak granitowy świetnie pasuje do szafek kuchennych wykonanych z drewna lub okleiny. 

Granitowy zlew można także bardzo łatwo utrzymać w czystości. 

Jak wyczyścić zlewozmywak granitowy?

Aby zlewozmywak granitowy pozostał niezmiennie piękny i zadbany, należy regularnie o niego dbać. Przede wszystkim ważna jest systematyczna pielęgnacja. Dzięki temu można zachować walory estetyczne i sprawić, że będzie się on idealnie prezentował przez długie lata. 

Przede wszystkim należy go codziennie myć, najlepiej ciepłą wodą z płynem do naczyń. Następnie należy wytrzeć zlew do sucha delikatną ściereczką. Nie jest to czynność bardzo wymagająca, a efekty mogą być widoczne bardzo od razu. Brud, który nie zostanie od razu usunięty, może się nawarstwiać i być później trudny do usunięcia. 

Dobrym rozwiązaniem jest także impregnacja od czasu do czasu. W tym celu wykorzystuje się specjalne preparaty, które pozwalają uchronić powierzchnię przed zanieczyszczeniami i wydobyć jej blask. 

Dobrym rozwiązaniem jest także wykorzystanie w zlewozmywakach specjalnych, silikonowych mat, które ochraniają zlew przed możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi. 

Zlewozmywaki granitowe to świetne rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę. Nie tylko prezentują się one atrakcyjnie i mogą idealnie pasować do niemal każdego wnętrza, ale także są bardzo wytrzymałe przez naprawdę długi czas. Jest to z pewnością trafiona i warta uwagi inwestycja, na którą warto zwrócić uwagę. 

Złóż własne zapytanie o usługę budowlaną i otrzymaj oferty od firm »