Demontaż kostki brukowej – samodzielnie czy z pomocą firmy?

demontaż kostki brukowej

Demontaż kostki brukowej to bardzo wymagające zadanie. Wszelkie działania można wykonać samodzielnie, aczkolwiek wymagają one posiadania specjalistycznych narzędzi. Na rynku funkcjonuje także wiele firm, które specjalizują się w tego typu pracach. W poniższym artykule znajduje się wiele przydatnych wskazówek związanych z demontażem kostki brukowej. Warto zapoznać się z poniższymi informacjami, które pozwolą oszacować indywidualne możliwości, które z kolei pozwolą podjąć decyzję, czy demontaż kostki wykonać samodzielnie, czy też za pośrednictwem profesjonalnej firmy.


Opublikowano: 11 listopada 2020

Bezpieczna instalacja gazowa – montaż

instalacja gazowa cena

Instalacja gazowa to wygodne rozwiązanie, które jest stosowane w każdym domu lub mieszkaniu. Poprawnie zamontowana jest bezpieczna oraz służy przez wiele lat. Przed rozpoczęciem prac montażowych, jak i po ich zakończeniu, trzeba dopełnić niezbędnych formalności. Na co należy zwrócić uwagę podczas montażu oraz jakie przepisy prawne obowiązują w tym zakresie? 


Opublikowano: 4 listopada 2020

Gdzie szukać zleceń spawalniczych?

zlecenia spawalnicze

Spawanie to rodzaj złącza, które stosowane jest głównie w przypadku metali i tworzyw sztucznych. W dużym uproszczeniu usługa spawania polega na połączeniu kilku elementów. Proces ten odbywa się dzięki nagrzaniu i stopieniu surowca w miejscu łączenia, najczęściej przy udziale spoiwa. Metod spawania jest bardzo wiele. Zwykle wybór metody uzależniony jest od decyzji operatora, który dobiera ją adekwatnie do danej sytuacji i wymagań materiału. W branży spawalniczej obecna jest dość duża konkurencja, dlatego, aby dotrzeć do nowego klienta, trzeba wiedzieć, gdzie i jak szukać go w sposób skuteczny. Poniższy artykuł to kompendium wiedzy na temat tego, gdzie znaleźć tego rodzaju zlecenia spawalnicze.


Opublikowano: 30 października 2020

Cyklinowanie parkietu – kiedy warto to zrobić?

cyklinowanie parkietu

Podłoga wykonana z litego drewna prezentuje się doskonale w każdym mieszkaniu i dodaje wnętrzu niebywałego uroku. Posiadając drewniany parkiet, należy pamiętać o jego odpowiedniej pielęgnacji. Pomimo dużej wytrzymałości takiej podłogi, może ona po jakimś czasie intensywnego użytkowania, wymagać renowacji. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas jej cyklinowanie.


Opublikowano: 27 października 2020

Tynki maszynowe – rodzaje, ceny i zasady tynkowania

tynki maszynowe

Jeszcze do niedawna tynkowanie pomieszczeń było niemożliwe bez wykorzystania tynków ręcznych. Niestety bardzo dużą niedogodnością tego rozwiązania był niekrótki czas pracy, co było bardzo istotne w przypadku pomieszczeń cechujących się sporymi rozmiarami. Obecnie tynk ręczny jest wypierany przez tynki maszynowe, które są znacznie lepszą propozycją. Co warto wiedzieć na ten temat?


Opublikowano: 25 października 2020

Jak wykonać szalowanie fundamentów?

szalowanie fundamentów

Prawidłowo i solidnie wykonany fundament to najważniejszy czynnik, który ma wpływ na odpowiednią pracę budynku w przyszłości. Popełnione na tym etapie błędy, mają swoje konsekwencje przez wiele lat i wpływają na przebieg procesu budowy oraz użytkowanie budynku po jej zakończeniu. Z tego względu warto zapoznać się z podstawowymi zasadami szalowania fundamentów.


Opublikowano: 22 października 2020

Ocieplenie garażu blaszanego – zleć to fachowcom!

ocieplenie garażu blaszanego

Jeżeli trzymasz swój samochód na podjeździe lub w niestrzeżonym miejscu, może się to wiązać z pewnymi trudnościami, np. uciążliwym odśnieżaniem, a nawet narażeniem na kradzież lub uszkodzenie. Garaż blaszak w okolicy domu lub mieszkania to świetne rozwiązanie problemu niebezpiecznego parkowania, jednak ich lekka konstrukcja nie sprzyja utrzymaniu odpowiednio wysokiej temperatury w zimie. Jak ocieplić garaż, aby odpowiednio zabezpieczyć swój samochód w chłodnych miesiącach?


Opublikowano: 20 października 2020

Darmowe zlecenia budowlane

darmowe zlecenia budowlane

Poszukując korzystnej oferty kupna mieszkania, samochodu, szukając pracy czy chcąc zatrudnić kogoś do sprzątania, dokładnie sprawdzamy wszystkie możliwe kanały, które mogą w tym pomóc. Sprawdzamy też w Internecie. Dlaczego nie postąpić tak samo, kiedy potrzebny jest fachowiec do przeprowadzenia remontu łazienki lub dokonania przeglądu technicznego obiektu? Prace remontowo-budowlane to bardzo kosztowna inwestycja, która ma przynieść korzyść na długie lata, dlatego współpracę należy podjąć wyłącznie z wiarygodną, solidną firmą.


Opublikowano: 17 października 2020

Budowa domu w stylu kanadyjskim – jak się do tego zabrać?

jak zbudować dom kanadyjski

Domy kanadyjskie sprawdzają się świetnie także w polskim klimacie. Wznoszone są z trwałego szkieletu drewnianego, z użyciem desek o określonej grubości. Jest to alternatywny typ zabudowy, znacznie tańszy i o wiele szybszy w realizacji, niż tradycyjne domy murowane. Obok oszczędności, niezmiernie ważny jest aspekt ekologiczny. Klasyczny dom kanadyjski jest energooszczędny i przyjazny dla środowiska. Może warto zapoznać się z technologią kanadyjskiej zabudowy i wybrać projekt takiego domu dla siebie? Przed podjęciem decyzji dobrze jest przeczytać uważnie, jak wygląda cały proces powstawania tego typu zabudowy.


Opublikowano: 14 października 2020

Remont małej łazienki od A do Z

remont małej łazienki koszt

Remont małej łazienki to zwykle ogromne wyzwanie. Na niewielkiej przestrzeni koniecznie trzeba zmieścić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, takie jak prysznic, wannę, pralkę, umywalkę, sedes, kaloryfer, szafkę, lustro, kosz na pranie itp… Mogłoby się wydawać, że mała przestrzeń równa się niewielkie możliwości, ale nic bardziej mylnego. Okazuje się, że odpowiednio zaplanowana inwestycja nie musi być udręką, a jej efekt finalny może być doprawdy zachwycający. O tym jak przetrwać remont małej łazienki w bloku i nie zwariować oraz jakie są koszty takiego przedsięwzięcia, przeczytasz w poniższym artykule. 


Opublikowano: 10 października 2020