Remont dachu od A do Z

ile kosztuje remont dachu

Remont dachu to kosztowna procedura wymagająca starannych przygotowań i pracy fachowców. By taki wydatek miał jednak sens, należy przeprowadzić go etapami z uwzględnieniem nie tylko pokrycia dachu, ale przede wszystkim podtrzymującej go konstrukcji, czyli więźby. Co warto wiedzieć o remoncie dachu, i na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę, by końcowy efekt był zadowalający i trwały? Ile kosztuje remont dachu, i jak trafnie określić ostateczną kwotę wydatku?


Opublikowano: 25 lipca 2020

Perfekcyjne ściany, czyli tynkowanie ścian bez tajemnic

tynkowanie

Tynkowanie ścian stanowi istotny element wykończenia domu. Na rynku jest dostępnych wiele produktów przeznaczonych do tego celu. Każdemu zależy na tym, aby końcowy efekt był satysfakcjonujący. Jak jednak tego dokonać? Dobór odpowiedniego środka powinien odbyć się przy jednoczesnym uwzględnieniu kilku aspektów. W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat skutecznego tynkowania ścian.


Opublikowano: 20 lipca 2020

Jakie wybrać ogrzewanie podłogowe?

elektryczne ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe staje się coraz bardziej popularną formą ogrzewania w polskich domach. Takie rozwiązanie daje wiele korzyści, dzięki którym można stworzyć dom w nowoczesnym stylu. Często bywa jednak, że osoba chcąca zainwestować w to rozwiązanie zastanawia się, czy wybrać wodne, czy też elektryczne ogrzewanie podłogowe. Warto zatem poznać oba rodzaje ogrzewania podłogowego, by móc podjąć przemyślaną i obiektywną decyzję.


Opublikowano: 15 lipca 2020

Jak zaplanować instalację elektryczną w domu?

instalacja elektryczna w domu

Projekt instalacji elektrycznej jest istotnym elementem planu całego budynku, bez względu na to, czy jest to dom jednorodzinny, czy kamienica. Dobrze zaplanowana instalacja elektryczna jest w pełni bezpieczna i funkcjonalna, dzięki czemu dobrze spełnia swoje podstawowe zadania. Jak dobrze zaplanować instalację elektryczną w domu i jakie błędy są najczęściej popełniane na tym etapie?


Opublikowano: 10 lipca 2020

Remont mieszkania w kamienicy – kompleksowy poradnik

remont mieszkania

Mieszkanie w zabytkowej zabudowie można kupić po bardzo atrakcyjnej cenie, znacznie taniej, niż nowe od dewelopera. Przed taką inwestycją warto zadać sobie pytanie, ile kosztuje remont mieszkania w starej kamienicy?


Opublikowano: 4 lipca 2020

Ile kosztuje remont kuchni z wykończeniem?

ile kosztuje remont kuchni

Nadszedł czas na odnowienie wnętrza? Zacznij od kuchni, która nie bez powodu bywa nazywana sercem domu. W tym określeniu nie ma przesady – jest ona miejscem, w którym nie tylko przygotowuje się posiłki dla domowników. Ile kosztuje remont kuchni? Szczegółowe wyliczenia znajdziesz w tym wpisie!


Opublikowano: 5 sierpnia 2015

Ile kosztuje remont łazienki?

Koszt remontu łazienki

Remont łazienki – niezależnie od jej wymiarów – jest poważną inwestycją, którą trzeba starannie zaplanować. Zastanawiając się nad tym, ile wyniosą koszty remontu łazienki w bloku, warto precyzyjnie określić zakres prac i ustalić ich kolejność. Dzięki temu cena remontu nie zrujnuje domowego budżetu, a my oszczędzimy sobie stresów.


Opublikowano: 5 sierpnia 2015

Jak układać kostkę brukową?

Jak układać kostkę brukową?

Jeśli chcesz, aby otoczenie Twojego domu prezentowało się stylowo i elegancko, postaw na sprawdzone rozwiązania – ułóż na terenie posesji funkcjonalną i trwałą kostkę brukową. Kostka brukowa znakomicie spełnia funkcje dekoracyjne, a przy tym jest odporna na korozję i dostępna w wielu atrakcyjnych kolorach i kształtach. Można ją dopasować niemal do każdej aranżacji i dobrać paletę kolorów oraz wzór do swoich indywidualnych upodobań. Jak układać kostkę brukową, aby podłoże było proste i stabilne? Powierz układanie kostki brukowej odpowiednim fachowcom!


Opublikowano: 6 marca 2015

Remont mieszkania w bloku. Jakie prace wymagają zgłoszenia?

remont mieszkania w bloku

Remont mieszkania w bloku – każdy, kto przeżył go, chociaż raz w życiu, doskonale wie, że to doświadczenie wyjątkowo stresujące. Niezależnie od rozmiarów, każdy remont mieszkania może solidnie nadwyrężyć budżet, ale też mnóstwo… nerwów. Jak przygotować się do remontu, o jakich dokumentach warto pamiętać i jakie mniej więcej mogą to być koszty? Odpowiedzi znajdziesz w tym wpisie.


Opublikowano: 13 listopada 2014

Fundamenty i ściany fundamentowe – jak zbudować tanio i profesjonalnie?

Fundamenty i ściany fundamentowe

Budowa domu rozpoczyna się na długo, zanim na placu budowy zostanie wbita pierwsza łopata. Zaczyna się zawsze od geodezyjnego wytyczenia budynku, fundamentów oraz ścian piwnic. Czy znasz wszystkie rodzaje fundamentów stosowane w budownictwie?


Opublikowano: 12 listopada 2014