71 307
Firm Budowlanych

                                   

Otrzymaj Oferty Teraz »

Cennik Budowlany

cennik usług budowlanych

Czy cena jest najważniejsza? Nie. Czy w takim razie cena nie gra roli? Owszem, gra. Nic więc dziwnego, że interesuje nas, za jaką kwotę ekipa budowlana wykona dla nas remont, wybuduje dom czy dokona naprawy. Sprawdź cennik budowlany, aby nie być zaskoczony cenami!

Cennik budowlany – jak wybrać firmę

Wprawdzie cennik budowlany nie może być jedynym kryterium wyboru firmy, jednak przy kwotach, którymi operujemy w przypadku choćby budowy domu i przy różnicach cen w poszczególnych ofertach trudno pominąć go milczeniem. Najlepszym rozwiązaniem jest zgromadzenie kilku ofert i porównanie ich. Upewnij się, czy cennik budowlany, który otrzymałeś, nie zawiera gwiazdek, kruczków i haczyków, czy ceny w nim podane są cenami jednostkowymi, czy końcowymi i wreszcie, czy są to ceny netto, czy brutto. Trzeba jednak założyć pewien margines błędu. Nawet przy precyzyjnym kosztorysie budowlanym zdarzają się nieprzewidziane wydatki.

Cennik budowlany - usługi związane z budową domu do stanu surowego zamkniętego

Usługi związane z rozbudową domu do stanu surowego zamkniętego można podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich prowadzi do przygotowania domu do stanu surowego otwartego, drugi zaś obejmuje usługi, które mają doprowadzić do stanu surowego zamkniętego. Na obydwa etapy składają się różnorodne usługi, które są odpowiednio wyceniane przez firmy budowalne.

Stan surowy otwarty 

Pierwszym etapem budowy domu są oczywiście fundamenty. Koszt wykonania fundamentów w przypadku domu o powierzchni 100 m2 to wydatek rzędu 30 tysięcy złotych. Na tę cenę składa się już koszt materiałów, ok. 20 tysięcy oraz koszt robocizny, ok. 10 tysięcy. Kolejnym krokiem jest postawienie ścian. W tym przypadku, w zależności od konkretnego regionu i województwa, należy liczyć się z kosztem za robociznę w granicach od 60 do 65 zł za m2 w przypadku ścian nośnych oraz z kosztem w granicach od 40 do 45 zł za m2 w przypadku ścian działowych. Następna usługa obejmuje budowę kominów wentylacyjnych, których koszt to mniej więcej 250 zł za sztukę oraz budowę komina dymnego, którego koszt wynosi około 4 500 zł już z wykończeniem. Budowa domu w stanie surowym otwartym kończy się wraz z wykonaniem stropu i zadaszenia. Koszt robocizny obejmującej wykonanie popularnego obecnie stropu Teriva oscyluje w granicach od 75 do 90 zł za m2. Postawienie standardowego, prostego dachu dwuspadowego w przypadku domu o powierzchni 100 m2 to całkowity wydatek w okolicach 35 tysięcy zł. Doliczając jednak koszty zakupu rynien, ocieplenia stropu i innych niezbędnych prac wykończeniowych, cena ta może wzrosnąć nawet o 15 tysięcy. 

Stan surowy zamknięty 

Doprowadzenie domu do stanu surowego zamkniętego sprowadza się do montażu okien, drzwi i ewentualnie bramy garażowej. Można wówczas powiedzieć, że konstrukcja domu jest w całości wykończona i zabezpieczona. Cena okien jest zależna od materiału, z jakiego zostaną one wykonane. Rozpiętość cenowa w tym przypadku jest bardzo duża, bowiem różnica kosztu zakupu najtańszych rodzajów okien w porównaniu z oknami najdroższymi wynosi nawet kilka tysięcy. Montaż okien wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów w granicach od 30 do 40 zł za mb. Podobnie wygląda również sytuacja z wyborem i montażem drzwi. Koszt zakupu tego elementu jest zależny wyłącznie od indywidualnych preferencji i możliwości finansowych. Koszt montażu drzwi oscyluje zaś w granicach od 200 do 250 zł za sztukę. 

cennik budowlany

 

Cennik budowlany - usługi związane z doprowadzeniem domu do stanu deweloperskiego 

W tej części artykułu znajduje się cennik budowlany związany z pracami, które mają doprowadzić dom do stanu deweloperskiego. Stan deweloperski to inaczej stan surowy zamknięty, który jest wzbogacony o elewację i instalacje wewnętrzne. Koszt wykonania elewacji i ocieplenia budynku wraz z materiałem wynosi ok. 170 zł/m2 w przypadku ocieplania budynku styropianem i ok. 200 zł/m2 w przypadku ocieplania budynku wełną mineralną. Cena wykonania instalacji wodno-kanalizacyjnej z niezbędnymi materiałami oscyluje w granicach od 500 do 600 zł za jeden punkt. Z kolei cena wykonania instalacji elektrycznej uwzględniająca już niezbędne materiały, utrzymuje się w okolicach 130 zł za jeden punkt.

 

Czy warto korzystać z usług firm budowlanych? 

Podejmując decyzję o budowie domu, warto już na wstępnym etapie zastanowić się nad skorzystaniem z usług firmy budowlanej. Zalet takiego rozwiązania jest bardzo wiele. Przede wszystkim profesjonaliści zajmą się zaprojektowaniem całej inwestycji, a zatem pomyślą o wszystkich szczegółach niezbędnych przy tego typu realizacjach. Ponadto firma skonstruuje szczegółowy cennik budowlany, który pozwoli zmierzyć się z realnymi kosztami. Współpraca z profesjonalistami to przede wszystkim spokój i gwarancja udanej realizacji. Specjaliści zajmą się załatwieniem wszelkiego rodzaju uprawnień i formalności oraz będą sprawować nadzór prac na każdym etapie budowy. 

 

Cena to nie wszystko

Ponieważ wiemy, co się może zdarzyć, gdy wybierzemy najtańszą ofertę, powinniśmy jeszcze zweryfikować firmę, którą zamierzamy zaangażować. W dobie Internetu nie powinno to być trudne. Możemy poszukać informacji i opinii na forach internetowych. Może ktoś z Twojego otoczenia budował lub remontował ostatnio dom i będzie w stanie kogoś polecić. Bardziej przezorni upewnią się, czy pracownicy firmy, z którą zamierzają współpracować, mają odpowiednie kwalifikacje, by podjąć się zlecanych zadań. Dopiero po zebraniu możliwie dużej ilości danych wybiegających daleko poza sam cennik budowlany można podjąć decyzję o wyborze firmy, z którą być może przyjdzie nam współpracować przez kolejne miesiące.

 

Cennik budowlany usług związanych z budową domu

Budowa domu to kosztowne przedsięwzięcie, dlatego koniecznie warto zaznajomić się z uśrednionymi cenami poszczególnych usług, jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Koszt każdej usługi różni się w zależności od tego, w jakim województwie jest ona realizowana. Niektóre usługi zakładają już kwestię zakupu potrzebnych materiałów, inne zaś stanowią wycenę wyłącznie robocizny. Z uwagi na fakt, iż budowa domu to rozległe i niezwykle wymagające przedsięwzięcie, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy budowlanej, która stworzy projekt, przedstawi szczegółowy cennik budowalny, zajmie się wszystkimi formalnościami oraz nadzorowaniem poszczególnych prac. 

Zakres prac murarsko-tynkarskichCena netto
Budowa domu (stan surowy otwarty z materiałem)
od 950,00 zł/m2

Budowa domu (stan surowy otwarty bez materiału)
od 330,00 zł/m2
Murowanie z cegieł, bloczka lub betonuod 55,00 zł/m2
Tynkowanie (z materiałem)od 40,00 zł/m2

Tynkowanie (bez materiału)
od 25,00 zł/m2
Tynki ozdobne (bez materiału)od 40,00 zł/m2
Uzupełnianie tynkowaniaod 30,00 zł/m2
Obróbka otworów okiennychod 32,00 zł/mb.
Obróbka otworów na drzwiod 48,00 zł/mb.
Skuwanie starego tynkuod 10,00 zł/m2
Ościeżnica (demontaż-montaż)od 120,00 zł/szt.
Montaż drzwi zewnętrznychod 450,00 zł/szt.
Montaż drzwi wewnętrznychod 200,00 zł/szt.
Montaż okienod 38,00 zł/mb.
Montaż parapetów wewnętrznychod 55,00 zł/mb.
Docieplanie ścian zewnętrznych - wełna mineralna 15 cm (z materiałem)od 150,00 zł/m2
Docieplanie ścian zewnętrznych – styropian 15 cm (z materiałem)od 130,00 zł/m2
Wylewki samopoziomujące (bez materiału)od 20,00 zł/m2
Wylewki tradycyjne do 6 cm (z materiałem, bez izolacji)od 32,00 zł/m2

Złóż własne zapytanie o usługę budowlaną i otrzymaj oferty od firm »