Przygotuj się na zimę, wybierz idealny piec na ekogroszek

Zastanawiasz się nad wymianą swojego obecnego pieca? Zależy Ci na tym, by Twoje nowe urządzenie było ekonomiczne oraz doskonale spełniało swoje zadanie? Jeśli tak, to świetnie się składa, ponieważ specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty stworzyliśmy ten krótki tekst, z którego dowiesz się wszystkiego na temat pieca na ekogroszek. Zainteresowany? Jeśli tak, to nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz przejdź do dalszej części artykułu.

piec na ekogroszek

Co to jest piec na ekogroszek?

Kocioł na ekogroszek, który potocznie jest również nazywana piecem to nic innego, jak urządzenia służące do ogrzewania budynku. To, o czym warto wiedzieć to fakt, że obecnie zaleca się używanie specjalnie dostosowanych pieców, które ograniczą emisję szkodliwych substancji. Decyzja ta jest spowodowana przede wszystkim bardzo złą jakością powietrza na terenie kraju. Decydując się na zakup wyżej wspomnianego urządzenia, warto postawić na piec na ekogroszek 5 klasy, który spełnia wszystkie normy PN-EN 303-5:2015. Normy, o których mowa odnoszą się do emitowania cząstek stałych, tlenku węgla oraz organicznych związków gazowych. W praktyce, piece klasy 5 mogą mieć wydzielać nawet trzy razy mniej wszelkich niepożądanych substancji, niż ich węglowe odpowiedniki niższych klas.

Dlaczego warto postawić na piec na ekogroszek

Oprócz oczywistych plusów, wiążących się z polepszeniem stanu powietrza oraz troską o środowisko naturalne, należy jasno zaznaczyć, że piec na pellet i ekogroszek jest w stanie zapewnić doskonałe ogrzewanie domu w niskiej cenie. Używanie kotłów klasy 5 jest obecnie jednym z najkorzystniejszych pod względem ekonomicznym rozwiązań dostępnych na rynku.

Działanie pieca na ekogroszek jest proste oraz intuicyjne. Ekogroszek, który jest pewnego rodzaju paliwem dla pieca, podawany jest na palnik, następnie należy podpalić paliwo oraz uruchomić piec. Cały proces palenia oraz ogrzewania odbywa się w pełni automatycznie, a pełen cykl pracy kończy się w momencie, w którym woda w kotle będzie miała idealną temperaturę. Używanie pieca na ekogroszek nie wymaga specjalnych umiejętności, a uzupełnianie go ekogroszkiem może odbywać się nawet co kilka dni. Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które cenią sobie komfort oraz wygodę jest piec na ekogroszek z podajnikiem. Stosowanie tego rodzaju pieca jest w stanie przynieść jeszcze większe oszczędności.

Jaki piec na ekogroszek warto wybrać?

Na pytanie “jaki piec na ekogroszek wybrać” nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko bowiem zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb. To, o czym warto pamiętać to fakt, że piec na ekogroszek wysokiej klasy jest inwestycją, która zwraca się nawet po kilku pierwszych sezonach grzewczych.

Piec na ekogroszek cena – jeśli chodzi o koszt zakupu kotła na ekogroszek, to waha się on w granicach od 7000 do około 12000 złotych. Są to oczywiście ceny umowne, które mogą być zarówno niższe, jak i wyższe. Na wysokość wyżej podanej kwoty bez wątpienia wpływ ma pojemność kotła, rodzaj (czy jest z podajnikiem, czy bez), a także marka produktu. Kupując piec na ekogroszek, należy rozważyć to, jaka wielkość kotła będzie najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku. Warto wiedzieć, że źle dopasowany piec może nie tylko nie przynieść oczekiwanych rezultatów związanych z oszczędnościami, ale również nie generować odpowiedniej ilości ciepła. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak ustawić piec na ekogroszek. Otóż ustawiając piec, należy zwrócić uwagę na to, by moc nadmuchu miała od 40 do około 55 procent. Są to optymalne warunki do pracy pieca. Jeśli chodzi o stosunek przerwy do podawania materiału, jakim jest ekogroszek, powinien on wynosić około 5.

Piec na ekogroszek - ekonomiczny wybór dla domu

Piec na ekogroszek to doskonałe rozwiązanie zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym. Używanie kotła klasy 5 zasilanego na ekogroszek emituje nawet trzykrotnie mniej zanieczyszczeń niż piece o niższej klasie. Wybierając piec do swojego domu, należy zwrócić uwagę na pojemność kotła, która powinna być idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta. Obsługa pieca na ekogroszek jest łatwa oraz nie wymaga specjalnych umiejętności, a jego cena waha się w granicach od 7000 do 12000 złotych.

Złóż własne zapytanie o usługę budowlaną i otrzymaj oferty od firm »