Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wystarczy wymiana okien na nowe

wymiana okien

Stare okna w domu nie zapewniają już odpowiedniej izolacji? W przypadku budynków i mieszkań, które mają już swoje lata, jest to bardzo częsty problem. Nieszczelność i niszczejąca konstrukcja sprawiają, że opłaty za ogrzewanie wzrastają. Oprócz tego sama stolarka okienna wygląda nieestetycznie. Przyszedł najwyższy czas na wymianę okien. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Jak przebiega montaż okien? Ile kosztuje wymiana okien?


Opublikowano: 15 marca 2021

Zlew granitowy – jakie ma zalety? Czy warto go wybrać?

jak zamontować zlewozmywak granitowy

Kuchnia to serce domu. Tutaj spędzamy najwięcej czasu podczas przygotowywania posiłków bądź jedzenia wspólnych obiadów. Wszystkie sprzęty są w tym miejscu niezwykle ważne. Jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak istotny jest niepozorny zlew kuchenny. Jest on potrzebny zarówno przed, jak i w trakcie przygotowywania wszelkich posiłków. Ekonomika przestrzeni, prostota i łatwość w utrzymaniu czystości to jego największe zalety. Jaki jest  więc idealny zlew granitowy, jak wybrać model dla siebie i na co należy zwrócić uwagę? Odpowiadamy.


Opublikowano: 9 marca 2021

Czym jest budownictwo kubaturowe?

obiekty kubaturowe

Co to jest budownictwo kubaturowe? Jaka jest definicja budownictwa kubaturowego i jaki obiekt można nazwać obiektem kubaturowym? Jakie rodzaje obiektów kubaturowych wyróżniamy? Odpowiedzi na te (i inne) pytania znajdują się w poniższym artykule.


Opublikowano: 3 marca 2021

Jak zabezpieczyć taras przed zimą? Przydatne wskazówki!

Taras jest miejscem szczególnie narażonym na negatywne działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zabezpieczenie tarasu przed zimą to więc bardzo istotny krok, który należy wykonać każdego roku. Dzięki temu taras będzie się świetnie prezentował w kolejnych sezonach wiosenno-letnich. Poniższy artykuł to kompendium wiedzy, w którym znajdują się wszelkie istotne wskazówki związane z tą konkretną tematyką.


Opublikowano: 26 lutego 2021

Jak wybrać odpowiedniego stolarza oraz z jakich usług stolarskich warto skorzystać?

zlecenia stolarskie

Meble robione na zamówienie wykonywane są najczęściej jako meble kuchenne, sypialniane, do salonu czy łazienki. To idealnie zaprojektowane i wymierzone, często dość oryginalne meble dedykowane dla naszych pomieszczeń według naszego pomysłu. Dzięki wybraniu mebli na zamówienie otrzymujemy niebywałą solidność i funkcjonalność oraz pełną gwarancję, że wykonane meble będą dokładnie takie jak chcemy. W spełnieniu tego marzenia pomóc nam może wyspecjalizowany stolarz. Tylko jak rozpoznać odpowiedniego stolarza? Co może dla nas wykonać? Ile kosztują usługi stolarskie? Odpowiadamy.


Opublikowano: 1 lutego 2021

Zlecenia hydrauliczne – co warto wiedzieć?

zlecenia hydrauliczne

W razie awarii systemów hydraulicznych lub kanalizacyjnych warto skorzystać z usług doświadczonego hydraulika. Domowe instalacje są bardzo skomplikowane, dlatego osoba niedoświadczona, mogłaby zdecydować się na niewłaściwe działania. Warto jednak wiedzieć czym się kierować wybierając konkretnego hydraulika i o czym dobry specjalista powinien pamiętać w czasie swojej pracy, aby realizowanie zlecenia hydraulicznego przebiegło bezpiecznie.


Opublikowano: 4 grudnia 2020

Rusztowania budowlane – kiedy warto je mieć oraz jaki rodzaj wybrać?

rusztowania budowlane

Rusztowania budowlane to istotny element podczas wszelkiego rodzaju operacji budowlanych na budynkach. Dzięki rusztowaniom w bezpieczny sposób przeprowadzisz wszelkie potrzebne prace na wysokościach, prace budowlane oraz instalacyjne.


Opublikowano: 18 listopada 2020

Demontaż kostki brukowej – samodzielnie czy z pomocą firmy?

demontaż kostki brukowej

Demontaż kostki brukowej to bardzo wymagające zadanie. Wszelkie działania można wykonać samodzielnie, aczkolwiek wymagają one posiadania specjalistycznych narzędzi. Na rynku funkcjonuje także wiele firm, które specjalizują się w tego typu pracach. W poniższym artykule znajduje się wiele przydatnych wskazówek związanych z demontażem kostki brukowej. Warto zapoznać się z poniższymi informacjami, które pozwolą oszacować indywidualne możliwości, które z kolei pozwolą podjąć decyzję, czy demontaż kostki wykonać samodzielnie, czy też za pośrednictwem profesjonalnej firmy.


Opublikowano: 11 listopada 2020

Bezpieczna instalacja gazowa – montaż

instalacja gazowa cena

Instalacja gazowa to wygodne rozwiązanie, które jest stosowane w każdym domu lub mieszkaniu. Poprawnie zamontowana jest bezpieczna oraz służy przez wiele lat. Przed rozpoczęciem prac montażowych, jak i po ich zakończeniu, trzeba dopełnić niezbędnych formalności. Na co należy zwrócić uwagę podczas montażu oraz jakie przepisy prawne obowiązują w tym zakresie? 


Opublikowano: 4 listopada 2020

Gdzie szukać zleceń spawalniczych?

zlecenia spawalnicze

Spawanie to rodzaj złącza, które stosowane jest głównie w przypadku metali i tworzyw sztucznych. W dużym uproszczeniu usługa spawania polega na połączeniu kilku elementów. Proces ten odbywa się dzięki nagrzaniu i stopieniu surowca w miejscu łączenia, najczęściej przy udziale spoiwa. Metod spawania jest bardzo wiele. Zwykle wybór metody uzależniony jest od decyzji operatora, który dobiera ją adekwatnie do danej sytuacji i wymagań materiału. W branży spawalniczej obecna jest dość duża konkurencja, dlatego, aby dotrzeć do nowego klienta, trzeba wiedzieć, gdzie i jak szukać go w sposób skuteczny. Poniższy artykuł to kompendium wiedzy na temat tego, gdzie znaleźć tego rodzaju zlecenia spawalnicze.


Opublikowano: 30 października 2020