Darmowe zlecenia budowlane

darmowe zlecenia budowlane

Poszukując korzystnej oferty kupna mieszkania, samochodu, szukając pracy czy chcąc zatrudnić kogoś do sprzątania, dokładnie sprawdzamy wszystkie możliwe kanały, które mogą w tym pomóc. Sprawdzamy też w Internecie. Dlaczego nie postąpić tak samo, kiedy potrzebny jest fachowiec do przeprowadzenia remontu łazienki lub dokonania przeglądu technicznego obiektu? Prace remontowo-budowlane to bardzo kosztowna inwestycja, która ma przynieść korzyść na długie lata, dlatego współpracę należy podjąć wyłącznie z wiarygodną, solidną firmą.


Opublikowano: 17 października 2020

Budowa domu w stylu kanadyjskim – jak się do tego zabrać?

jak zbudować dom kanadyjski

Domy kanadyjskie sprawdzają się świetnie także w polskim klimacie. Wznoszone są z trwałego szkieletu drewnianego, z użyciem desek o określonej grubości. Jest to alternatywny typ zabudowy, znacznie tańszy i o wiele szybszy w realizacji, niż tradycyjne domy murowane. Obok oszczędności, niezmiernie ważny jest aspekt ekologiczny. Klasyczny dom kanadyjski jest energooszczędny i przyjazny dla środowiska. Może warto zapoznać się z technologią kanadyjskiej zabudowy i wybrać projekt takiego domu dla siebie? Przed podjęciem decyzji dobrze jest przeczytać uważnie, jak wygląda cały proces powstawania tego typu zabudowy.


Opublikowano: 14 października 2020

Remont małej łazienki od A do Z

remont małej łazienki koszt

Remont małej łazienki to zwykle ogromne wyzwanie. Na niewielkiej przestrzeni koniecznie trzeba zmieścić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, takie jak prysznic, wannę, pralkę, umywalkę, sedes, kaloryfer, szafkę, lustro, kosz na pranie itp… Mogłoby się wydawać, że mała przestrzeń równa się niewielkie możliwości, ale nic bardziej mylnego. Okazuje się, że odpowiednio zaplanowana inwestycja nie musi być udręką, a jej efekt finalny może być doprawdy zachwycający. O tym jak przetrwać remont małej łazienki w bloku i nie zwariować oraz jakie są koszty takiego przedsięwzięcia, przeczytasz w poniższym artykule. 


Opublikowano: 10 października 2020

Ocieplenie poddasza – jaki materiał wybrać?

ocieplenie poddasza wełną

W trakcie termoizolacji domu niezwykle istotne jest właściwe docieplenie dachu, gdyż to właśnie przez niego występują spore straty ciepła. Ocieplenie poddasza jest również pierwszym krokiem w przekształcaniu go, na powierzchnię użytkową. Na jaki materiał izolacyjny, warto się zdecydować?


Opublikowano: 7 października 2020

Czym jest inwentaryzacja budowlana?

inwentaryzacja budynku

Nie każdy właściciel budynku dysponuje jego pełną dokumentacją techniczną. Szczególnie, jeżeli dane obiekty zostały wzniesione dawno temu np. w czasach przedwojennych, albo kiedy często zmieniały właściciela. Na co dzień, tego typu dokumenty nie są specjalnie potrzebne, jednak w niektórych sytuacjach, skompletowanie pełnej dokumentacji jest konieczne. Szczegółowe plany mogą się przydać np. w przypadku planowanej przebudowy lub kiedy ktoś jest zainteresowany sprzedażą budynku. Oryginalne plany można zastąpić dokumentacją, która powstanie, gdy zostanie przeprowadzona inwentaryzacja budowlana


Opublikowano: 2 października 2020

5 zasad wyboru najlepszej firmy budowlanej

firma budowlana

Firma budowlana powinna wykonać swoją pracę solidnie, wedle planu i sztuki budowlanej. Każdy inwestor chciałby dobrze, szybko i bez większych problemów wykonać prace budowlane, jednak nie każda ekipa jest w stanie to zagwarantować. Wybierając budowlańców, warto kierować się kilkoma zasadami, które pozwolą uniknąć rozczarowania. 


Opublikowano: 28 września 2020

Dom ogrzewany pompą ciepła – zasady działania pompy ciepła

dom ogrzewany pompą ciepła

Pompa ciepła to nowoczesne, ekologiczne urządzenie dedykowane do ogrzewania wnętrza budynku i wody użytkowej. Gwarantuje niskie koszty utrzymania, bezobsługową eksploatację oraz wysoką niezawodność, będąc energooszczędną i wygodną alternatywą dla pieców gazowych, olejowych, na pellet czy węgiel. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje pomp ciepła, które można łatwo dostosować do potrzeb inwestora oraz warunków w najbliższym otoczeniu budynku. Jakie modele są oferowane na rynku, jak działa pompa ciepła oraz dlaczego warto korzystać z tego typu urządzenia?


Opublikowano: 24 września 2020

Rozbiórka domu – ile kosztuje, jakie formalności należy spełnić?

ile kosztuje rozbiórka domu

Rozbiórka domu i budowa nowego to często najbardziej opłacalna inwestycja. Wyburzenia i rozbiórki są na porządku dziennym w Stanach Zjednoczonych. Tam nawet trzydziestoletnie domy uważane są za niemodne i przestarzałe. Kupującemu nieruchomość bardziej zależy na ziemi i dobrej lokalizacji niż na długotrwałych remontach starego domu. Dlatego wielu inwestorów woli wyburzyć zabudowania, zamiast latami doglądać remontów. Warto porównać szacunkowe koszty i czas realizacji obu rozwiązań: rozbiórka lub generalny remont.  Zapewne więcej plusów znajdzie się po stronie wyburzenia.


Opublikowano: 22 września 2020

Ile kosztuje montaż klimatyzacji w mieszkaniu?

ile kosztuje montaż klimatyzacji w mieszkaniu

Upały w okresie wakacyjnym dają się wszystkim we znaki, zwłaszcza osobom mieszkającym w nagrzanych mieszkaniach w bloku oraz właścicielom domków jednorodzinnych, których lokalizacja sprzyja działaniom promieni słonecznych. Rozwiązaniem może być montaż klimatyzacji. Urządzenie to może znacznie polepszyć komfort użytkowania pomieszczenia oraz zminimalizować uczucie ospałości, charakterystyczne dla wysokich letnich temperatur. Poniższy artykuł odpowiada na pytanie:ile kosztuje montaż klimatyzacji w mieszkaniu oraz pozwala oszacować koszty związane ze zużyciem energii. 


Opublikowano: 20 września 2020

Ocieplenie domu – poradnik nie tylko dla zmarzluchów

ocieplenie domu

Integralnym elementem budowy każdego domu jest jego ocieplenie. Dodatkowa warstwa termoizolacyjna wpływa nie tylko na walory estetyczne budynku, lecz także chroni go przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Mimo iż koszt wykonania ocieplenia jest wysoki, to w perspektywie kilku lat inwestycja się zwraca, gdyż dodatkowa warstwa ochronna pomaga zmniejszyć koszty energii i utrzymać w domu ciepło. Ze względu na to, iż okres grzewczy może trwać w naszym kraju nawet dziewięć miesięcy warto dołożyć wszelkich starań, aby wykonanie ocieplenia domu było precyzyjne i przeprowadzone z wykorzystaniem wysokiej klasy materiałów.


Opublikowano: 17 września 2020