Betonowe posadzki – o czym warto pamiętać?

wylewanie posadzki betonowej

Podczas budowania domów oraz budynków użyteczności publicznej, bardzo duże znaczenie mają podłogi. Posadzki wylewane są na początku, mają one za zadanie izolowanie ciepła, a także ochrona przed wilgocią. Warto wiedzieć, w jaki sposób wylewać posadzki betonowe, o czym pamiętać i z jaką ceną się liczyć. 


Opublikowano: 28 kwietnia 2021

Sypialnia w stylu skandynawskim. Remont i koszty

sypialnia w stylu skandynawskim

Remont sypialni to przedsięwzięcie, które warto dokładnie zaplanować. Obecnie bardzo modny jest typowo skandynawski wystrój sypialni, który dobrze komponuje się z nowoczesnym domem i loftowym wnętrzem mieszkania. W dzisiejszym artykule prezentujemy pomysł na sypialnię, która swoją stylistyką nawiązuje do Szwecji, Finlandii i Norwegii oraz podpowiadamy jak warto grą dodatków wystylizować wnętrze na styl prosto z mroźnej Skandynawii.


Opublikowano: 14 kwietnia 2021

Schody drewniane – co trzeba wiedzieć?

schody

Schody to jeden z ważniejszych elementów każdego budynku. Są one w ciągłym użytku, dlatego, aby spełniały swoją funkcję przez długie lata, powinny być wykonane z trwałego i funkcjonalnego materiału – na przykład drewna. Jak wybrać i zrobić schody drewniane?


Opublikowano: 6 kwietnia 2021

Budowa domu w stylu holenderskim: co należy wiedzieć?

budowa domu w stylu holenderskim

Jak zbudować dom holenderski? Okazuje się, że nie jest to takie trudne. Mieszkańcy Niderlandów cenią sobie bowiem prostotę i pragmatyzm. Te cechy są doskonale widoczne również w holenderskiej architekturze. Czym charakteryzują się domki holenderskie? Jakie materiały wykorzystuje się do ich budowy? Jak zbudować dom holenderski całoroczny?


Opublikowano: 2 kwietnia 2021

Malowanie natryskowe – kompleksowy poradnik

ile kosztuje malowanie ścian

Malowanie natryskowe to technika, która polega na natryskiwaniu farby na ścianę lub inną powierzchnię. Strumień farby, wydobywa się z urządzenia pod siłą ciśnienia, a następnie zostaje rozproszony, tak by pod postacią aerozolu, wydostać się na powierzchnię. Co jeszcze warto wiedzieć o tej technice? Jak przebiega malowanie ścian agregatem?


Opublikowano: 29 marca 2021

Planowanie remontu – poszukiwanie fachowca w trzech krokach

znajdź fachowca

Podczas planowania remontu warunkiem koniecznym jest podejmowanie różnorodnych, nie zawsze łatwych decyzji. Do jednego z takich właśnie wyborów zdecydowanie należeć będzie to, czy zdecydujemy się zrealizować remont samodzielnie, czy wynajmiemy do tego zadania profesjonalistów. Od razu należy podkreślić, że eksperci w danej dziedzinie absolutnie zalecają korzystanie ze wsparcia fachowców, po to aby uniknąć ewentualnych niepowodzeń i zniszczeń. Innymi słowy, ktoś kto zna się na rzeczy przy remoncie to kwestia fundamentalna. Dlatego znajdź fachowca jak najszybciej! Jak jednak znaleźć dobrego specjalistę? Warto przyjrzeć się trzem krokom, które z pewnością pomogą w poszukiwaniach niejednemu właścicielowi mieszkania czy domu, który planuje zmianę wnętrz. 


Opublikowano: 20 marca 2021

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wystarczy wymiana okien na nowe

wymiana okien

Stare okna w domu nie zapewniają już odpowiedniej izolacji? W przypadku budynków i mieszkań, które mają już swoje lata, jest to bardzo częsty problem. Nieszczelność i niszczejąca konstrukcja sprawiają, że opłaty za ogrzewanie wzrastają. Oprócz tego sama stolarka okienna wygląda nieestetycznie. Przyszedł najwyższy czas na wymianę okien. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Jak przebiega montaż okien? Ile kosztuje wymiana okien?


Opublikowano: 15 marca 2021

Zlew granitowy – jakie ma zalety? Czy warto go wybrać?

jak zamontować zlewozmywak granitowy

Kuchnia to serce domu. Tutaj spędzamy najwięcej czasu podczas przygotowywania posiłków bądź jedzenia wspólnych obiadów. Wszystkie sprzęty są w tym miejscu niezwykle ważne. Jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak istotny jest niepozorny zlew kuchenny. Jest on potrzebny zarówno przed, jak i w trakcie przygotowywania wszelkich posiłków. Ekonomika przestrzeni, prostota i łatwość w utrzymaniu czystości to jego największe zalety. Jaki jest  więc idealny zlew granitowy, jak wybrać model dla siebie i na co należy zwrócić uwagę? Odpowiadamy.


Opublikowano: 9 marca 2021

Czym jest budownictwo kubaturowe?

obiekty kubaturowe

Co to jest budownictwo kubaturowe? Jaka jest definicja budownictwa kubaturowego i jaki obiekt można nazwać obiektem kubaturowym? Jakie rodzaje obiektów kubaturowych wyróżniamy? Odpowiedzi na te (i inne) pytania znajdują się w poniższym artykule.


Opublikowano: 3 marca 2021

Jak zabezpieczyć taras przed zimą? Przydatne wskazówki!

Taras jest miejscem szczególnie narażonym na negatywne działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zabezpieczenie tarasu przed zimą to więc bardzo istotny krok, który należy wykonać każdego roku. Dzięki temu taras będzie się świetnie prezentował w kolejnych sezonach wiosenno-letnich. Poniższy artykuł to kompendium wiedzy, w którym znajdują się wszelkie istotne wskazówki związane z tą konkretną tematyką.


Opublikowano: 26 lutego 2021