Planujesz remont? Znajdź fachowca!

Nawet jeśli sporo potrafisz zrobić w domu samodzielnie, to jednak czasem nie obejdzie się bez pomocy profesjonalisty. Zresztą nie zawsze jest to kwestia tego, czy coś umiemy zrobić, czy nie. Niekiedy brak nam na to czasu lub chęci. Niezależnie od powodów, znalezienie odpowiedniego fachowca może okazać się koniecznością. Warto zabrać się za to z wyprzedzeniem, ponieważ najlepsze ekipy mają zwykle dość napięty terminarz!

Kiedy zatrudnienie fachowca to dobre rozwiązanie?

Niektórzy mężczyźni wychodzą z założenia, że jeśli remont w domu – to tylko własnymi rękami. Oczywiście to rozwiązanie ma sporo zalet, chociażby taką, że oszczędzamy sporo pieniędzy, pod warunkiem, że faktycznie wiemy co robimy. Jeśli jednak nasze pojęcie o remontach ogranicza się wyłącznie do wiedzy wyniesionej z programów o aranżacji wnętrz, to lepiej poszukać fachowca. Taki człowiek lub cała ekipa będą wiedzieli jak zabrać się za prace i jak je wykonać prawidłowo. Remontując samodzielnie bez odpowiedniej wiedzy, możemy stracić podwójnie – zmarnować materiały i czas, by ostatecznie i tak zlecić to specjalistom. To również duża oszczędność czasu. Wielu Polaków bierze urlop z pracy tylko po to, by zrobić remont w domu. Nie lepiej jest poświęcić te dni na odpoczynek? Dobra ekipa remontowa upora się z pracą znacznie szybciej, niż przy samodzielnym przeprowadzaniu remontu. A to oznacza mniej uciążliwości dla domowników, szczególnie gdy prace obejmują łazienkę lub kuchnię.

Znajdź fachowca dla siebie

Jak zatem znaleźć odpowiedniego fachowca lub całą ekipę? Z pomocą przychodzą między innymi portale ogłoszeniowe. Możemy zacząć od tych regionalnych, na których znajdziemy namiary na firmy z naszej okolicy. Warto też spróbować na portalach tematycznych, związanych głównie z usługami budowlanymi i remontowymi. Tam także występuje podział na regiony, co ułatwia znalezienie odpowiedniej oferty. Nie najgorszym pomysłem jest też popytanie wśród znajomych. Firmy z polecenia bardzo często okazują się solidne i godne zaufania, a to bardzo ważne.

Jak wybrać fachowca lub ekipę remontową?

Wiemy już gdzie szukać, teraz warto zastanowić się jak wybrać fachowca. Przede wszystkim nie należy kierować się wyłącznie ceną. Dobrze jest zebrać kilka ofert od różnych firm i wtedy je porównać. Wyceny mogą się różnić, ale pozwolą nam odrzucić te podejrzanie tanie, jak i te zbyt drogie. Poza tym da nam to okazję do tego, żeby sprawdzić, czy z danym fachowcem mamy dobry kontakt. Warto też poprosić o zdjęcia poprzednich realizacji, by ocenić, czy podobają nam się efekty pracy danej firmy.

Niezależnie od tego, jaki remont planujemy, zawsze dobrze jest dodać do niego około 10-20% dodatkowego budżetu, a także planować wszystko z wyprzedzeniem. Na najlepszych fachowców trzeba będzie poczekać, ale to dobrze o nich świadczy. Niemniej jednak poszukiwania najlepiej jest rozpocząć nawet na kilka miesięcy przed planowaną datą remontu. To da nam czas na znalezienie fachowca i zarezerwowanie u niego terminu.

Złóż własne zapytanie o usługę budowlaną i otrzymaj oferty od firm »