Zleć budowę lub remont w nowym roku

Nowy rok to czas realizacji noworocznych postanowień. Wiele z nich dotyczy poprawy jakości warunków życia poprzez zakup nowego mieszkania bądź odświeżenie obecnego lokum. Decydując się na gruntowny remont, ciężko przeprowadzić go samodzielnie bez potrzebnych umiejętności oraz wymaganych uprawnień, z tego powodu wybór odpowiedniej ekipy remontowej, może stać się kluczowy. Czym zatem kierować się przy wyborze fachowców?

zlecenia budowlane

Zlecenia budowlane – fachowcy z polecenia

Prawdziwi profesjonaliści nie potrzebują inwestować w marketing, ponieważ najlepszą reklamę robią im zadowoleni z wykonanej usługi klienci, przez co nowe zlecenia budowlane same napływają do nich na bieżąco. I dotyczy to nie tylko branży budowlanej, ale każdej innej, gdzie wykonawca w swoją pracę wkłada odpowiednio dużo wiedzy oraz zaangażowania. Szukając fachowców, którzy znają się na rzeczy i nie boją się gruntownych remontów, warto na początek zrobić rozeznanie wśród rodziny oraz znajomych. Jeżeli w ostatnim czasie odświeżali dom, a całość prac budowlanych poszła po ich myśli, być może bardzo dobrym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z usług tej firmy. Oczywiście, zanim dojdzie do podpisania umowy i ustalenia konkretnych warunków przeprowadzania prac, warto zobaczyć kilka ich realizacji na własne oczy, co pomoże w ocenie ich umiejętności. Pięknie położone panele w domu u znajomych, nie zagwarantują bowiem, że firma ta równie dobrze radzi sobie z montażem gresu czy malowaniem ścian. Nie jest to żaden wymysł, wiele firm, które świadome są jakości wykonywanych przez siebie usług, nie ma problemu z przedstawieniem referencji oraz pokazaniem poprzednich realizacji, które są czymś w rodzaju ich portfolio.

Poszukiwania odpowiedniej ekipy budowlanej w internecie

Niestety w przypadku, kiedy chodzi o remont mieszkania w nowym miejscu zamieszkania, trudno o ekipę remontową z polecenia znajomych. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia, biorąc pod uwagę, jaką potęgą jest internet, warto tam poszukać fachowców. Wiele firm posiada swoje strony internetowe, gdzie zobaczyć można zdjęcia ich poprzednich realizacji, oraz najczęściej same dobre opinie dotyczące świadczonych przez nich usług. Tutaj nie należy kierować się tego typu komentarzami, ponieważ bardzo często generowane są one przez specjalnie wynajętych do tego ludzi, a zlecenia budowlane przez nich realizowane, w praktyce pozostawiają wiele do życzenia. Dobrą praktyką natomiast może być poszukanie opinii o danej ekipie na różnego rodzaju tematycznych forach oraz grupach za pośrednictwem portali społecznościowych. Tam liczyć można na wypowiedzi ludzi faktycznie mających do czynienia z pracą danej firmy.

Na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy zlecenia budowlanego

Umowa to podstawowy dokument, który chroni dwie strony od początku do końca świadczenia usług. Nie należy decydować się na usługi firmy, która oferując niższe koszta remontu, nie chce jej spisywać. Przed wynajęciem danej ekipy remontowej, warto na początek zapytać o przybliżony koszt remontu. Uczciwy wykonawca nie poda ceny bez dogadania szczegółów odnośnie zakresu wykonywanych prac oraz bez stworzenia kosztorysu z uwzględnieniem potrzebnych materiałów. W innym przypadku cena remontu może podnieść się kilkukrotnie do czasu jego zakończenia. W umowie zatem powinien być jasno określony zakres wykonywanych usług, koszt remontu, data rozpoczęcia prac oraz przewidywany czas zakończenia.

zleceniabudowlane24h.pl

Jak nie dać się naciągnąć na niepotrzebne koszta

Wielu klientów korzystających z usług firm budowlanych nie ma pojęcia odnośnie cen materiałów wykończeniowych. Nieuczciwi wykonawcy tylko czekają na takie okazje, przestawiając kosztorys odbiegający cenowo od ofert konkurentów. Z założenia ekipa budowlana powinna wykonać daną usługę od A do Z, w końcu po to zamawia się fachowców. Jednak, aby uniknąć niemiłych sytuacji związanych z naciąganiem przez ekipę remontową na dodatkowe koszta, warto zrobić, choć podstawowe rozeznanie na temat cen panujących na rynku. Przed ostatecznym wyborem i podpisaniem umowy, dobrze jest także porównać oferty innych wykonawców.

Dlaczego warto na bieżąco sprawdzać postępy ekipy remontowej lub ekipy budowlanej

Zlecenia budowlane wykonywane nawet przez największych fachowców z tej branży, wymagają regularnej kontroli. Brak zainteresowania przebiegiem prac, czekając na finalny efekt, jest błędem. Mając stały kontakt z wykonawcą, na bieżąco ma się kontrolę nad wykonywanymi czynnościami. To bardzo ważne, ponieważ niezwykle często zdarza się, że ewentualne potknięcia oraz usterki powstałe podczas remontu zostają zręcznie zatuszowane w toku wykonywania innych prac, o czym zleceniodawca nie zostaje poinformowany. Wady te natomiast najczęściej dają o sobie znać po zakończeniu współpracy z daną firmą, a roszczenia z tego powodu zazwyczaj są już bezpodstawne, ponieważ powstają w czasie użytkowania. Bardzo łatwo również o opóźnienia w realizacji zlecenia, przez co oczekiwania na efekt końcowy znacznie się przedłużają.

Należy pamiętać, że klient zawsze ma prawo do obserwowania postępów prac, oraz zdecydowanie nie warto rezygnować z zadawania pytań fachowcom w toku realizowania każdego zlecenia budowlanego. Wszystkie te powyższe wskazówki pozwolą na wybranie odpowiedniej ekipy, oraz na owocną i satysfakcjonującą współpracę. 

Złóż własne zapytanie o usługę budowlaną i otrzymaj oferty od firm »