Remont mieszkania w kamienicy – kompleksowy poradnik

remont mieszkania

Mieszkanie w zabytkowej zabudowie można kupić po bardzo atrakcyjnej cenie, znacznie taniej, niż nowe od dewelopera. Przed taką inwestycją warto zadać sobie pytanie, ile kosztuje remont mieszkania w starej kamienicy?


Opublikowano: 4 lipca 2020

Ile kosztuje remont kuchni z wykończeniem?

ile kosztuje remont kuchni

Nadszedł czas na odnowienie wnętrza? Zacznij od kuchni, która nie bez powodu bywa nazywana sercem domu. W tym określeniu nie ma przesady – jest ona miejscem, w którym nie tylko przygotowuje się posiłki dla domowników. Ile kosztuje remont kuchni? Szczegółowe wyliczenia znajdziesz w tym wpisie!


Opublikowano: 5 sierpnia 2015

Ile kosztuje remont łazienki?

Koszt remontu łazienki

Generalny remont łazienki – niezależnie od jej wymiarów – jest poważną inwestycją, którą trzeba starannie zaplanować. Zastanawiając się nad tym, ile wyniosą koszty remontu łazienki w bloku, warto precyzyjnie określić zakres prac i ustalić ich kolejność. Dzięki temu cena remontu nie zrujnuje domowego budżetu, a my oszczędzimy sobie stresów.


Opublikowano: 5 sierpnia 2015

Jak układać kostkę brukową?

Jak układać kostkę brukową?

Jeśli chcesz, aby otoczenie Twojego domu prezentowało się stylowo i elegancko, postaw na sprawdzone rozwiązania – ułóż na terenie posesji funkcjonalną i trwałą kostkę brukową. Kostka brukowa znakomicie spełnia funkcje dekoracyjne, a przy tym jest odporna na korozję i dostępna w wielu atrakcyjnych kolorach i kształtach. Można ją dopasować niemal do każdej aranżacji i dobrać paletę kolorów oraz wzór do swoich indywidualnych upodobań. Jak układać kostkę brukową, aby podłoże było proste i stabilne? Powierz układanie kostki brukowej odpowiednim fachowcom!


Opublikowano: 6 marca 2015

Remont mieszkania w bloku. Jakie prace wymagają zgłoszenia?

remont mieszkania w bloku

Remont mieszkania w bloku – każdy, kto przeżył go, chociaż raz w życiu, doskonale wie, że to doświadczenie wyjątkowo stresujące. Niezależnie od rozmiarów, każdy remont mieszkania może solidnie nadwyrężyć budżet, ale też mnóstwo… nerwów. Jak przygotować się do remontu, o jakich dokumentach warto pamiętać i jakie mniej więcej mogą to być koszty? Odpowiedzi znajdziesz w tym wpisie.


Opublikowano: 13 listopada 2014

Fundamenty i ściany fundamentowe – jak zbudować tanio i profesjonalnie?

Fundamenty i ściany fundamentowe

Budowa domu rozpoczyna się na długo, zanim na placu budowy zostanie wbita pierwsza łopata. Zaczyna się zawsze od geodezyjnego wytyczenia budynku, fundamentów oraz ścian piwnic. Czy znasz wszystkie rodzaje fundamentów stosowane w budownictwie?


Opublikowano: 12 listopada 2014

Jak prawidłowo wykonać szalowanie fundamentów?

szalowanie fundamentów

Solidnie wykonany fundament jest najważniejszym czynnikiem mającym wpływ na to, czy stawiany budynek będzie w przyszłości prawidłowo pracować. Błędy popełnione na tym etapie mszczą się przez lata i mają wpływ zarówno na przebieg samego procesu budowy, jak i na użytkowanie obiektu po jej zakończeniu, więc warto poznać podstawowe zasady związane z fundamentowaniem i szalowaniem, aby uniknąć najczęściej popełnianych uchybień wykonawczych.


Opublikowano: 18 lipca 2014

Wskazówki dotyczące konserwacji dachu

Pracownik podczas konserwacji dachu

Dach stanowi w każdym budynku podstawową ochronę przed wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Budynek pozbawiony tej ochrony nie nadaje się do użytku. Skuteczność tej najważniejszej zapory przed deszczem, śniegiem oraz wahaniami temperatur w dużym stopniu zmniejszają również wszelkiego typu uszkodzenia i usterki. Nie mniej ważna jest konserwacja dachu, która pozwoli określić, czy dachówki lub ocieplenie są w dobrym stanie.


Opublikowano: 6 maja 2014

Rodzaje kosztorysów budowlanych

kosztorys budowlany

Kosztorys budowlany jest dokumentem finansowym realizacji inwestycji budowlanej, który określa kalkulację ceny na podstawie tak zwalanego przedmiaru lub obmiar robót i z wykorzystaniem ściśle określonych metody. Kosztorys stanowi podstawę do zawarcia umowy pomiędzy inwestorem a wykonawcą, ustalenia harmonogramu i zaplanowania prac, wyliczenia wartości realizowanej inwestycji.


Opublikowano: 25 marca 2014

Wiata garażowa – alternatywa dla tradycyjnego garażu

wiata garażowa

Marzy się wam na działce solidna i elegancka wiata garażowa, która będzie pełniła funkcję garażu dla Waszego auta, a dodatkowo funkcjonalnego pomieszczenia gospodarczego? Postawienie wiaty to w gruncie rzeczy nic trudnego, trzeba się jednak zabrać do tego przedsięwzięcia z głową i dobrze poznać obowiązujące w tym zakresie aktualne przepisy.


Opublikowano: 2 października 2013