Sypialnia w stylu skandynawskim. Remont i koszty

Remont sypialni to przedsięwzięcie, które warto dokładnie zaplanować. Obecnie bardzo modny jest typowo skandynawski wystrój sypialni, który dobrze komponuje się z nowoczesnym domem i loftowym wnętrzem mieszkania. W dzisiejszym artykule prezentujemy pomysł na sypialnię, która swoją stylistyką nawiązuje do Szwecji, Finlandii i Norwegii oraz podpowiadamy jak warto grą dodatków wystylizować wnętrze na styl prosto z mroźnej Skandynawii.

sypialnia w stylu skandynawskim

Styl skandynawski w praktyce

Popularny obecnie styl skandynawski jest bardzo prosty i chwilami wręcz minimalistyczny, dlatego idealnie prezentuje się w dość nowoczesnych wnętrzach. Podstawą stylistyki skandynawskiej jest drewno naturalne oraz proste z natury połączenia kolorystyczne. Idealnie sprawdzą się więc:

  • Drewniane podłogi z widocznymi sękami, zgrubieniami i naturalnymi odkształceniami – styl skandynawski jest nieco surowy i czerpie inspiracje z natury.
  • Jasne meble z drewnianymi nóżkami – biel, złamana biel oraz delikatne szarości odświeżą każde wnętrze i nadadzą mu charakteru.
  • Prostota i wygoda – proste rozwiązania i zupełnie klasyczne w swej budowie oraz ogólnej konstrukcji meble to cecha charakterystyczna stylu skandynawskiego.
  • Białe ściany – jasna kolorystyka wnętrza jest bardzo typowa dla stylistyki typowej dla krajów nordyckich. Tego typu ściany idealnie grają z większością barw i dobrze wyglądają z drewnem. Kolejną ich zaletą jest możliwość wprowadzenia szybkiej zmiany wystroju dzięki odpowiednim dodatkom.

Sypialnia w stylu skandynawskim – na co zwrócić uwagę?

Dodatki są bardzo ważne podczas budowania ogólnego designu danego pomieszczenia. W przypadku sypialni jest podobnie – dzięki dobrze dobranym elementom całość wygląda spójnie i jednolicie. W dodatkach do sypialni w stylu skandynawskim warto zastosować przede wszystkim:

  • Motywy roślinne – drzewa iglaste, a w szczególności choinki, stanowią nieodzowny element stylu skandynawskiego. Do sypialni można je przenieść w postaci ozdobnych poszewek na poduszki lub dekoracyjnych naklejek na komodę.
  • Skandynawskie wzory – popularne wzory skandynawskie obecne często w sklepach z odzieżą na sezon zimowy mogą zagościć również we wnętrzu. Tego typu printy, podobnie jak te roślinne, dobrze sprawdzają się w dodatkach. Ozdobna osłonka na lampkę nocną czy pościel we wzorki dobrze wpisują się w taką stylistykę.
  • Czerń oraz… złoto – o ile czarne i ciemnobrązowe elementy dobrze kontrastują z chłodną bielą i już od dawna były wykorzystywane przy stylu skandynawskim, o tyle złoto jest swego rodzaju nowością. Obecnie jednak złote elementy coraz częściej pojawiają się w stylu skandynawskim i delikatnie przełamują jej chłodną odsłonę. W sypialni złote mogą być np. ramki od obrazów.
remont sypialni tanim kosztem

Domowy budżet - ile kosztuje remont sypialni

Przerobienie sypialni na styl skandynawski nie zawsze będzie dużo kosztować. Obecnie dzięki dodatkom dostępnym na rynku można wiele zdziałać w zakresie zmiany stylistyki pomieszczenia i to bez konieczności rujnowania budżetu domowego. Jeżeli stan ogólny pomieszczenia jest dobry, wystarczy nowa farba na ścianach – najlepiej w złamanej bieli lub modnym kolorze nude - oraz ciekawa fototapeta, naklejka na komodę albo przestronna fototapeta na dużą szafę, aby wnętrze było bardziej skandynawskie. W przypadku większego remontu mieszkania warto wstępnie oszacować koszty. Przed rozpoczęciem prac budowlanych najlepiej będzie wykonać roboczą listę zmian, jakie mają zostać wprowadzone do wnętrza. Aby całość wyglądała spójnie warto rozważyć wymianę podłogi na drewnianą lub położenie parkietu. Koszty całego remontu będą zależne od rodzaju prac, które zostaną zaplanowane oraz położenia mieszkania.

Sypialnia skandynawska - klasyka, którą łatwo zastosować

Specyfika stylu skandynawskiego, który jest oparty na prostocie i minimalizmie pokazuje, że remont sypialni tanim kosztem często jest jak najbardziej możliwy. Dzięki temu bez angażowania zbyt dużej kwoty można osiągnąć ciekawe i modne wnętrze, które idealnie wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie na 2021 rok. Dostępne dodatki aranżacyjne oraz różnorodne modele podłóg drewnianych sprawiają, że łatwo będzie oszacować wstępnie koszty remontu sypialni i dostosowania jej do nowego stylu. Jasne kolory zastosowane na ścianach to dobra opcja do małych pomieszczeń, ponieważ dzięki nim można dodatkowo optycznie powiększyć sypialnię.

ile kosztuje remont sypialni

Złóż własne zapytanie o usługę budowlaną i otrzymaj oferty od firm »