Zlecenia Budowlane

71 304 Firm Budowlanych

Określ jakie Zlecenia Budowlane Cię interesują

Złożenie w naszym serwisie zapytania o usługi budowlane to szybki i skuteczny sposób na wykonanie dowolnych prac budowlanych w dogodnych dla Ciebie terminach i lokalizacjach. Wystarczy, że złożysz zapytanie dokładnie precyzując swoje oczekiwania, a zostanie ono przekazane do wykonawców zainteresowanych realizacją Twojego zlecenia. W serwisie znajdziesz zlecenia budowlane, zlecenia remontowe, zlecenia rozbiórki lub montażu paneli fotowoltaicznych.

Określ jakiej usługi
budowlanej szukasz?

Znajdziemy odpowiednie
firmy

Wybierzesz najlepszą
ofertę

Poznaj opinie naszych Klientów

Najbardziej satysfakcjonuje nas szybkość działania. Zgłoszenia przychodzą na bieżąco na moją skrzynkę mailową i dzięki temu mogę błyskawicznie reagować na potrzeby klienta.

Marek Walkiewicz
Green Team Software sp. z o.o.

Szybkość działania, mobilność korzystania i profesjonalna obsługa sprawiła, że portal ten stał się moim przyjacielem biznesowym. Na wyjątkowe uznanie zasługuje obsługa ze strony konsultantów.

Roman Kalusz

Z naszym serwisem współpracuje wielu kontrahentów z terenu całego kraju specjalizujących się w wielu branżach związanych z usługami budowlanymi. W odpowiedzi na złożone przez Ciebie zapytanie otrzymasz odpowiedzi od zleceniobiorców, którzy są gotowi wykonać prace zgodnie z Twoimi wymaganiami dotyczącymi zakresu prac, technologii wykonania, terminu i lokalizacji zlecenia, a także użytych materiałów, oraz ceny, jaką jesteś skłonny zapłacić.

Im dokładniej określisz swoje oczekiwania, tym większa szansa, że otrzymasz odpowiedzi dopasowane do Twoich potrzeb i nie zmarnujesz czasu na nietrafione oferty. Usługi budowlane, jakie możesz zamówić w naszym serwisie są bardzo zróżnicowane. Współpraca ze zleceniobiorcami z wielu branż pozwala nam zaoferować Ci szeroki wachlarz usług. Jakiekolwiek zlecenia budowlane Cię interesują, dzięki naszemu serwisowi znajdziesz ich wykonawcę.

Otrzymasz i porównasz oferty firm budowlanych bezpłatnie »


Otrzymasz i porównasz oferty firm budowlanych bezpłatnie

Mogąc bezpłatnie porównać odpowiedzi wykonawców masz szansę sprawdzić, która z ofert będzie dla Ciebie najkorzystniejsza i poprzez to obniżyć koszt zlecenia.

Wystarczy wypełnić formularz w naszym serwisie. Tutaj to wykonawcy czekają na Ciebie!

Składając w naszym serwisie zapytanie o usługi budowlane przede wszystkim oszczędzasz czas.

Zapoznajesz się tylko ze starannie wyselekcjonowanymi ofertami dopasowanymi do Twoich wymagań.

Zapytania o oferty na Usługi Budowlane

Szukam profesjonalisty do czyszczenia i prania tapicerki meblowej w domu jednorodzinnym. Komplet składa się z narożnika, dwóch kanap i czterech foteli. Wymagane doświadczenie. Osoba prywatna lub firma.

Lokalizacja

Zlecę pranie tapicerki zestawu domowego – narożnika i trzech foteli. Materiał welurowy. Wykonanie możliwie jak najszybciej.

Lokalizacja

Zlecę czyszczenie tapicerki meblowej zabytkowych mebli. Wymagania: profesjonalizm i doświadczenie w renowacjach mebli.

Lokalizacja

Co nowego?

podłoga na taras

Jaką podłogę na taras wybrać?

Taras jest przedłużeniem domu i miejscem, w którym można miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Ze względu na to, że jest on narażony na nieustanne działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych bardzo ważne jest to, aby zrobić go z wytrzymałych i trwałych materiałów. Podjęcie słusznej decyzji odnośnie tego, co na taras zastosować wpłynie na komfort jego użytkowania.

Na co zwrócić uwagę wybierając podłogę na taras?

Decydując się na konkretny rodzaj nawierzchni należy zwrócić uwagę przede wszystkim na odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV czy opady deszczu lub śniegu. Materiał ten powinien więc być odporny na uszkodzenia oraz odkształcenia. Jeśli zamierzamy zająć się samodzielnie montażem połogi to trzeba także zwrócić uwagę na to, czy jest on łatwa w montażu. Część z nich można bez problemu ułożyć samodzielnie i nie powinno to zająć dużo czasu. Duże znaczenie ma również cena wybranego materiału. Koszt wykończenia całego tarasu musi mieścić się w założonym na ten cel budżecie.

Jaki rodzaj powierzchni będzie najlepszym wyborem?

Jednym z polecanych materiałów są płyty tarasowe. Wyróżniają się one nowoczesnym wyglądem, a także tym, że są wytrzymałe na niskie temperatury i nienasiąkliwe. Oznacza to, że nawet podczas opadów deszczu wilgoć nie będzie wnikała w ich głąb. Zapobiega to pękaniu i kruszeniu się podłoża. Tego rodzaju płyty są także antypoślizgowe, co zwiększa bezpieczeństwo korzystania z nich oraz łatwe w utrzymaniu czystości.

Podłogę na tarasie może także wykończyć wykorzystując deski kompozytowe. Są one łatwe w montażu, a także swoim wyglądem imitują prawdziwe drewno, ale są od niego zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Są odporne na działanie niskich temperatur oraz promieniowania UV. Dzięki temu prezentują się doskonale nawet po kilku latach. Nie wymagają także stosowania środków impregnujących. Dostępne są one w różnych kolorach, dzięki czemu można dopasować je do elewacji budynku. Posiadają specjalne głębienia, za pomocą których odprowadzana jest woda z opadów oraz które nadają im właściwości antypoślizgowe.

Czym powinien wyróżniać się trwały taras?

Taras, którym będzie można cieszyć się przez wiele lat musi być przede wszystkim wytrzymały i odporny na ścieranie. Wybierając trwałą powierzchnię można mieć pewność, że nawet po dłuższym czasie będzie ona prezentowała się nienagannie. Podłoga na tarasie musi być antypoślizgowa, dzięki czemu będzie bezpieczna nawet jeśli będzie mokra. Ogromne znaczenie ma także ogólny wygląd tarasu. Sąsiaduje on bezpośrednio z budynkiem, dlatego powinien być dopasowany do niego swoim stylem. Dzięki temu stworzą one spójną całość.

Wybór odpowiedniej podłogi na taras ma bardzo duże znaczenie. Jest to ważne nie tylko ze względu na komfort jego użytkowania, ale także bezpieczeństwo. Taras musi również wyróżniać się estetycznym wyglądem pasującym do aranżacji otoczenia, w którym się znajduje. Odpowiedni materiał na podłogę tarasową musi być także wytrzymały i odporny.

Opublikowano: 17 maja 2022
altana ogrodowa

Jak zbudować altankę ogrodową?

Altanka ogrodowa jest doskonałym miejscem do wypoczynku bez względu na pogodę. Służy przede wszystkim relaksowi, ale także spotkaniom towarzyskim. Można w niej przechowywać narzędzia lub grilla. Jak zbudować altankę ogrodową samodzielnie?

Budowa altanki ogrodowej – jak to zrobić zgodnie z prawem?

Przed rozpoczęciem budowy altanki należy zapoznać się z przepisami prawnymi, ponieważ procedury różnią się w zależności od wielkości i umiejscowienia altanki. Altanka ogrodowa budowana na własnej posesji wymaga zgłoszenia budowlanego, jeżeli powierzchnia jej zabudowy będzie miała maksymalnie 35 m2, a na działce znajdują się maksymalnie 2 altanki na 500 m2 powierzchni działki. Jeżeli planowana altanka ogrodowa ma mieć więcej niż 35 m2 lub budowa przewiduje większą ilość tego typu konstrukcji, należy wystąpić z wnioskiem o udzielenia pozwolenia na budowę.

Budowa altanki na terenie rodzinnych ogrodów działkowych (ROD) jest obostrzona przepisami, które pokrywają się z Prawem budowlanym. Altanka ogrodowa budowana na ROD powinna mieć maksymalnie 35 m2, a maksymalna wysokość to 5 m przy stromym dachu (nachylenie ponad 12o) lub 4 m przy płaskim dachu (nachylenie poniżej 12o). Mierzona powierzchnia altany nie obejmuje werandy, tarasu, ganku, pod warunkiem że ich powierzchnia ma maksymalnie 12 m2. Minimalna odległość konstrukcji od granicy działki powinna wynosić 3 m, a sama altanka ogrodowa powinna być estetyczna i funkcjonalna.

Jak zbudować altankę ogrodową – metody

Altana ogrodowa może zostać zbudowana na różne sposoby. Konstrukcja murowana będzie najbardziej solidna, ale wiąże się ze znacznymi kosztami. Jest również bardzo skomplikowana. Można zbudować altankę ogrodową również z elementów metalowych i tutaj również pojawiają się podobne kwestię, czyli koszt oraz poziom skomplikowania. Najprostszą oraz najtańszą metodą jest budowa altany z drewna. Jest związana z niewielkimi wydatkami, a sama budowa nie wymaga specjalnych umiejętności. Drewniana konstrukcja dobrze komponuje się z wyglądem ogrodu, działki praz z roślinnością. Do budowy warto wykorzystać drewno sosnowe lub świerkowe, ponieważ jest tanie, ale będzie wymagało impregnacji. Można zaimpregnować je samodzielnie lub kupić już zaimpregnowany materiał. Alternatywą jest dąb, który ma zdolność samokonserwacji, ale jego cena jest wysoka.

Jak zbudować altankę ogrodową – krok po kroku

Jak zbudować altankę ogrodową? Najlepiej zgodnie z wcześniej założonym planem. Najpierw powinien powstać projekt lub szkic, który umożliwi obliczenie ilości niezbędnych materiałów oraz ustalenie harmonogramu działania. Dostępne są gotowe schematy już z oszacowanym kosztorysem. Najprostsza jest budowa altany kwadratowej lub prostokątnej, ale można pokusić się również o okrągłą albo wielokątną.Jak zbudować altankę ogrodową? Należy wykonać następujące kroki:

  • Najpierw należy przygotować odpowiednio teren pod altanę ogrodową – polega na odpowiednim oczyszczeniu terenu oraz wyznaczeniu obrysu altany.
  • Następnie powinno się wykonać słupy fundamentowe altanki – powinny być masywne, stabilne i głęboko umiejscowione w ziemi.
  • Kolejnym krokiem jest budowa szkieletu – elementy konstrukcji powinny zostać ze sobą trwale przymocowane.
  • Następny etap to dach – polega na wykonaniu więźby dachowej oraz pokryciu jej wybranym poszyciem.
  • Później podłoga – podłogę można wykonać z różnych materiałów, ale przede wszystkim powinna być stabilnie posadowiona.
  • Na końcu pozostaje wykończenie altanki ogrodowej – warto zamontować ściany, chociaż nie jest to konieczne.

Budowa altanki ogrodowej nie jest wymagająca i można z powodzeniem zrobić to samodzielnie. Koszt wykonanej samemu małej budowli również nie jest wygórowany. Ważne, aby pamiętać, że altanka ogrodowa wymaga regularnej konserwacji, szczególnie jeżeli jest wykonana z drewna.

Opublikowano: 13 maja 2022
schody

Schody wylewane czy drewniane-która opcja jest korzystniejsza?

W budynkach z poddaszem użytkowym lub piętrowych schody są podstawowym sposobem komunikacji pomiędzy kondygnacjami. Zarówno schody wylewane (betonowe) jak i drewniane mają szereg zalet, nie są wolne jednak od wad. Wszystkie pozytywne i negatywne aspekty konstrukcji drewnianej oraz żelbetowej, dotyczące schodów warto rozważyć przed ich wykonaniem. Odpowiedni wybór pozwoli zrealizować inwestycję zgodnie z możliwościami finansowymi oraz dopasować styl schodów do specyfiki budynku. 

Schody wylewane-betonowe i ich zalety

Betonowe schody stanowią trwałą, odporną na uszkodzenie oraz obciążenia konstrukcję, którą można wykończyć w dowolny sposób. Schody wylewane realizuje się przez kilka dni, a możliwość ich użytkowania pojawia się po około dwóch tygodniach. Konstrukcja żelbetowa, zalana betonem wraz z drewnianymi wspornikami musi schnąć przez kilka dni (czas schnięcia zależny jest od temperatury i wilgotności powietrza), następnie należy usunąć drewniane wsporniki i zaczekać z używaniem schodów około dwa tygodnie, by konstrukcja na pewno uległa wyschnięciu. Schody wylewane realizuje się na wstępnym etapie prac wykończeniowych budynku, a koszt ich wykonania jest dość wysoki, zależny od regionu realizacji oraz szerokości, ilości stopni oraz rodzaju schodów-proste lub zabiegowe. Ich zaletą jest przede wszystkim wysoka nośność i trwałość oraz ogromne możliwości aranżacyjne. Można obłożyć je drewnem, płytkami lub zaaranżować nowocześnie, stosując żywicę epoksydową. 

Schody drewniane-jakie są ich plusy?

Niższy koszt realizacji, szybkość wykonania (najczęściej około dwóch dni), możliwość natychmiastowego użytkowania oraz lekkość wizualna to podstawowe zalety schodów drewnianych, samonośnych. Efektowne schody drewniane charakteryzują się jednak niższą odpornością na uszkodzenia, obciążenie oraz palnością. Tańsze i szybsze w wykonaniu schody drewniane wykonuje się na końcowym etapie wykończenia budynku i można korzystać z nich od razu. Schody drewniane, zależnie od swojego typu mogą wymagać zastosowania poręczy, którą łatwo wkomponować w styl aranżacji pomieszczenia. 

Schody, pasujące do wnętrza

Do pomieszczeń nowoczesnych, minimalistycznych oraz utrzymanych w stylu loftowym zdecydowanie bardziej pasują schody wylewane-betonowe. Ich prostota oraz szerokie możliwości aranżacyjne pozwalają dopasować rodzaj wykończenia do wystroju. W pomieszczeniach, urządzonych tradycyjnie, w stylu boho, skandynawskim oraz podkreślających regionalne inspiracje warto zastosować schody drewniane, prezentujące się bardziej klasycznie. Ciepłe i przytulne schody drewniane samonośne doskonale sprawdzają się w drewnianych domkach z antresolą oraz w budynkach, w których schody są niewymiarowe. Drewno łatwo dociąć na odpowiedni wymiar. 

Schody wylewane to duża inwestycja, kosztowna, wymagająca dość długiego czasu realizacji. Dzięki solidności wykonania gwarantuje niezawodność oraz łatwość zmian aranżacji bez konieczności naruszania konstrukcji. Drewniane schody są lekkie i efektownie prezentują się w niewielkich budynkach. Wykonanie jest zdecydowanie szybsze i tańsze, warto zauważyć jednak, że za jakiś czas trzeba będzie wymienić je na nowe, co może wiązać się z ograniczeniem przemieszczania się w budynku. 

Opublikowano: 11 maja 2022

Kontakt

Zadzwoń, chętnie odpowiemy na Twoje pytania:

+48 71 722 33 28


Dane kontaktowe:

Oferteo.pl

ul. Świeradowska 51-57/102A
50-559 Wrocław