Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wystarczy wymiana okien na nowe

Stare okna w domu nie zapewniają już odpowiedniej izolacji? W przypadku budynków i mieszkań, które mają już swoje lata, jest to bardzo częsty problem. Nieszczelność i niszczejąca konstrukcja sprawiają, że opłaty za ogrzewanie wzrastają. Oprócz tego sama stolarka okienna wygląda nieestetycznie. Przyszedł najwyższy czas na wymianę okien. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Jak przebiega montaż okien? Ile kosztuje wymiana okien?

wymiana okien

Wymiana okien: dlaczego warto zainwestować w nowe okna?

Gdy stolarka okienna jest nieszczelna lub wygląda nieestetycznie, najwyższy czas wymienić okna. Warto zdecydować się na ten krok z kilku względów. Po pierwsze – pozwala to zaoszczędzić na ogrzewaniu, często bardzo dużą sumę pieniędzy. Gdy bowiem okna są nieszczelne, ilość ciepła potrzebna do ogrzania pomieszczeń wzrasta kilkukrotnie. To samo dzieje się z rachunkiem za ogrzewanie. Wymiana okien na nowe umożliwia skuteczne rozwiązanie tego problemu na wiele lat.

Poza tym – po zamontowaniu nowej stolarki okiennej zarówno wnętrze, jak i zewnętrzny wygląd budynku ulegną znacznej poprawie. Wymiana okien jest również jednym z najważniejszych etapów remontu domu. Warto zainwestować w nią już na samym początku, aby później wszystko szło z górki!

Montaż okien krok po kroku - jak to wygląda w praktyce?

Montaż okien może się wydawać dość prosty. W rzeczywistości jednak jest go w stanie przeprowadzić jedynie wykwalifikowany specjalista. Jeśli okno ma gwarantować odpowiednią szczelność i działać, jak należy - konieczne jest wykorzystanie fachowej wiedzy. Oto, jak przebiega montaż okien krok po kroku:

 1. Fachowiec rozstawia klocki podporowe.
 2. Następnie przytwierdza ramę okna do muru za pomocą śrub.
 3. Później przychodzi czas na przytwierdzenie ciepłego parapetu.
 4. Na ciepłym parapecie osadza się okno.
 5. Do profilu okna przytwierdza się taśmę wewnętrzną.
 6. W celu zapewnienia izolacji termicznej i akustycznej, aplikowana jest piana uszczelniająca.
 7. Do muru przykleja się paroszczelną taśmę wewnętrzną.
 8. Następnie przykleja się również warstwę paroprzepuszczalnej taśmy zewnętrznej.
 9. Należy zerwać folię ochronną, która zabezpiecza okno podczas transportu.
 10. Wszystkie zakamarki należy dokładnie odkurzyć i umyć.
 11. Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie taśm przy pomocy specjalnego kleju.

Po przejściu przez wszystkie te etapy - montaż okien można uznać za zakończony.

wymiana okien cennik

Wymiana okien - cena: ile kosztują nowe okna?

Gdy przychodzi czas na wymianę okien - cena również odgrywa ważną rolę. Rynek jest jednak bardzo zróżnicowany i trudno jest podać chociażby widełki cenowe. Wynika to z faktu, że na koszt przedsięwzięcia ma wpływ wiele czynników - od rozmiaru okien, przez wybrane materiały, na budowie stolarki kończąc. Gdy kogoś interesuje wymiana okien, cennik dostępny na stronach internetowych firm montażowych może okazać się bardzo pomocny.

Wymiana okien po pewnym czasie staje się koniecznością. Pozwoli ona nie tylko cieszyć się lepszym wyglądem domu, ale również zaoszczędzić na ogrzewaniu. Warto jednak pamiętać, że powinien ją wykonać wykwalifikowany montażysta.

wymiana okien cena

Złóż własne zapytanie o usługę budowlaną i otrzymaj oferty od firm »