Ile kosztuje remont i wykończenie kuchni?

Koszt remontu i wykończenia kuchni

Kuchnia nie bez powodu bywa nazywana sercem domu. W tym określeniu nie ma przesady – jest ona miejscem, w którym nie tylko przygotowuje się posiłki dla domowników. To tutaj często koncentruje się życie towarzyskie całej rodziny i odbywają się ważne rozmowy.


Opublikowano: 5 sierpnia 2015

Jaki jest koszt remontu łazienki?

Koszt remontu łazienki

Zastanawiając się nad tym, ile wyniosą koszty remontu łazienki, warto precyzyjnie określić zakres prac i ustalić ich kolejność. Dzięki temu cena remontu nie zrujnuje domowego budżetu, a my oszczędzimy sobie stresów.


Opublikowano: 5 sierpnia 2015

Jak układać kostkę brukową?

Jak układać kostkę brukową?

Jeśli chcesz, aby otoczenie Twojego domu prezentowało się stylowo i elegancko, postaw na sprawdzone rozwiązania – ułóż na terenie posesji funkcjonalną i trwałą kostkę brukową. Kostka brukowa znakomicie spełnia funkcje dekoracyjne, a przy tym jest odporna na korozję i dostępna w wielu atrakcyjnych kolorach i kształtach. Można ją dopasować niemal do każdej aranżacji i dobrać paletę kolorów oraz wzór do swoich indywidualnych upodobań.


Opublikowano: 6 marca 2015

Remont mieszkania w bloku. Jakie prace wymagają zgłoszenia?

remont mieszkania

Remont mieszkania, dla każdego, kto przeszedł go chociaż raz w życiu, to doświadczenie wyjątkowo stresujące i kosztujące nie tylko sporo pieniędzy, ale i w wielu przypadkach również mnóstwo… nerwów.


Opublikowano: 13 listopada 2014

Fundamenty i ściany fundamentowe – jak zbudować tanio i profesjonalnie?

Fundamenty i ściany fundamentowe

Budowa domu rozpoczyna się na długo zanim na placu budowy zostanie wbita pierwsza łopata. Zaczyna się zawsze od geodezyjnego wytyczenia budynku, fundamentów oraz ścian piwnic.


Opublikowano: 12 listopada 2014

Jak prawidłowo wykonać szalowanie fundamentów

wykonanie szalunków

Solidnie wykonany fundament jest najważniejszym czynnikiem mającym wpływ na to, czy stawiany budynek będzie w przyszłości prawidłowo pracować. Błędy popełnione na tym etapie mszczą się przez lata i mają wpływ zarówno na przebieg samego procesu budowy, jak i na użytkowanie obiektu po jej zakończeniu, więc warto poznać podstawowe zasady związane z fundamentowaniem i szalowaniem, aby uniknąć najczęściej popełnianych uchybień wykonawczych.


Opublikowano: 18 lipca 2014

Wskazówki dotyczące konserwacji dachu

Pracownik podczas konserwacji dachu

Dach stanowi w każdym budynku podstawową ochronę przed wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Budynek pozbawiony tej ochrony nie nadaje się do użytku. Skuteczność tej najważniejszej zapory przed deszczem, śniegiem oraz wahaniami temperatur w dużym stopniu zmniejszają również wszelkiego typu uszkodzenia i usterki.


Opublikowano: 6 maja 2014

Rodzaje kosztorysów budowlanych

Kosztorys budowlany jest dokumentem finansowym realizacji inwestycji budowlanej, który określa kalkulację ceny w oparciu o tak zwany przedmiar lub obmiar robót i z wykorzystaniem ściśle określonych metody. Kosztorys stanowi podstawę do zawarcia umowy pomiędzy inwestorem a wykonawcą, ustalenia harmonogramu i zaplanowania prac, wyliczenia wartości realizowanej inwestycji.

 


Opublikowano: 25 marca 2014

Wiata samochodowa – funkcjonalne pomieszczenie gospodarcze

Marzy się wam na działce solidna i elegancka wiata samochodowa, która będzie pełniła funkcję garażu dla Waszego auta, a dodatkowo funkcjonalnego pomieszczenia gospodarczego? Postawienie wiaty to w gruncie rzeczy nic trudnego, trzeba się jednak zabrać do tego przedsięwzięcia z głową i dobrze poznać obowiązujące w tym zakresie aktualne przepisy.


Opublikowano: 2 października 2013

Estetyczne altany

Eleganckie i stylowe altany były stawiane w ogrodach od wielu wieków. Miały do spełnienia kilka funkcji: po pierwsze, stanowiły ozdobę ogrodu, a po drugie były miejscem odpoczynku, refleksji i spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. W niektórych okresach altany cieszyły się ogromną popularnością, a do ich formy przywiązywano ogromną wagę.


Opublikowano: 8 sierpnia 2013